Krajský radní Pavel Petráček předal smlouvu organizaci Rytmus Liberec

[35307|9dca34a53973438aecf90fbd2a055e23|5|public/tiskove/rytmus1_9d0d2a82ca.jpg]

19. 10. 2009
[id:8934|autor:Mgr. Langer Jiří|email:jiri.langer@kraj-lbc.info|telefon:485 226 302|mobil:|aktualizace:]

Radní LK pověřený vedením resortu sociálních věcí a menšin Pavel Petráček dnes navštívil organizaci poskytující sociální služby Rytmus  Liberec, o.p.s.

„Organizace Rytmus již několik let připravuje individuální projekty. Letos se jí podařilo uspět v projektu IP1 – Služby sociální prevence, jehož jednou z priorit je právě umožnění cílovým skupinám návrat na trh práce. Proto jsem osobně přijel předat smlouvu na poskytnutí sociálních služeb v oblasti Sociální rehabilitace ředitelce organizace  Antonii Děchťarové a popřál ji mnoho pracovních úspěchů,“ řekl radní.

Rytmus, o.p.s., se zabývá poskytováním služby Sociální rehabilitace metodou podporovaného zaměstnávání lidem se zdravotním postižením. Cílem této služby je rozvíjet sociální a pracovní schopnosti a dovednosti, pomoci lidem se zdravotním postižením získat a udržet zaměstnání, čili integrovat je do společnosti. Jedná se o jedinou organizaci v Libereckém kraji, která službu tohoto druhu poskytuje.

Rytmus  Liberec, o.p.s. působí na Liberecku od roku 2004, byla založena jako pobočka občanského sdružení Rytmus se sídlem v Praze. Impulzem k založení byl zájem Libereckého kraje a Úřadu práce v Liberci.

Mgr. Langer Jiří
jiri.langer@kraj-lbc.cz