Na Veletrhu poskytovatelů sociálních služeb v Babylonu se představilo na 40 vystavovatelů

• 12. 10. 2009 00:00

[id:8897|autor:Mgr. Langer Jiří|email:jiri.langer@kraj-lbc.info|telefon:485 226 302|mobil:|aktualizace:]

Liberecký kraj pořádal v pátek 9. října v sále Expo kulturního centra Babylon v Liberci Veletrh poskytovatelů sociálních služeb v Libereckém kraji. První veletrh svého druhu v České republice zahájili krajský radní pro sociální věci a menšiny Pavel Petráček, náměstek ministra práce a sociálních věcí Marián Hošek a statutární náměstkyně hejtman Lidie Vajnerová. V průběhu dne se představilo 38 poskytovatelů zřizovaných Libereckým kraje a nestátních neziskových organizací.

„Cílem veletrhu je seznámit širokou i odbornou veřejnost s organizacemi poskytujícími sociální služby v našem kraji, navázat spolupráci mezi jednotlivými poskytovateli a také ukázat, že i přes věkové či zdravotní bariéry se lidé mohou aktivně zapojovat do života,“ uvedl mimo jiné v úvodním slově Pavel Petráček.

Součástí veletrhu, na němž budili pozornost také canisterapeutičtí  psi z organizace Elva Helps Andrey Tvrdé a Miloše Hájka,  byl i doprovodný kulturní program, ve kterém vystoupila Petra Janů, Dětský pěvecký soubor Vrabčáci z Jablonce nad Nisou, soubor dětí z Jedličkova ústavu Bugr a další hosté.

Byl zde i Petr Šrámek z Domova a centra aktivity v Hodkovicích nad Mohelkou, který maluje obrázky nohama,

„Všichni zde nabízeli zájemcům informace o svých službách a také představili své výrobky z chráněných dílen nebo z dílen Domovů pro seniory," připomněl radní s tím, že vánoční výrobky předvedou klienti na prodejní výstavě, která se tradičně uskuteční v úvodu prosince v multimediálním sále KÚLK.

Podle Pavla Petráčka měl první ročník Veletrhu poskytovatelů sociálních služeb v Libereckém kraji velký úspěch.

„Napoprvé přišlo na tisíc návštěvníků, což je myslím slušný úspěch  Hlavním cílem akce bylo informovat lidi, jaké v Libereckém kraji najdou poskytovatele sociálních služeb a rozšířit povědomí o jejich práci,“ řekl radní s tím, že obdobnou akci hodlá kraj uspořádat i v příštím roce.

„Věřím, že vznikne zajímavá tradice,“ doplnil.

Zúčastněné organizace

RYTMUS Liberec, o.p.s.

Domov Slunečný dvůr, p.o.

Domov pro seniory Semily

Domov MAXOV

Domov důchodců Č.Dub

Domov důchodců JN Paseky

ELVA HELP o.s.

Domov Raspenava p.o.

REVA o.p.s.

Diakonie Beránek o.s.

POCHODEŇ o.s.

Centrum zdr. a soc. péče o.p. LB

Domov důchodců Velké Hamry

Domov pro seniory Vratislavice

Služby soc. péče TEREZA

Domov důchodců Jindřichovice

Domov pro osoby se zdr. Postižením Mařenice

Asociace rodičů a přátel zdr. Postižených Jablonec n/N

Hospicová péče Zdislavy o.p.s.

Denní a pobytové soc. služby p.o.

„D“ občanské sdružení LB

Diakonie ČCE – středisko JN

Domov a centrum denních služeb JN

Centrum intervenčních a psych. Služeb LK, p.o.

Domov a Centrum aktivity p.o. Hodkovice

Domov důchodců Sloup v Č.

Sociální služby Č. Lípa, p.o.

Ruprechtické farní sdružení

Romský život, o.s.