Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který současné standardy splňuje.

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte web Libereckého kraje. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Přeskočit navigaci a přesunout k obsahu Přeskočit obsah stránky a přesunout k patičce

Odborníci řešili co s kyberšikanou a groomingem

Mgr. Langer Jiří

  • 25. 05. 2009 00:00

Sdílet článek

[id:8112|autor:Mgr. Langer Jiří|email:jiri.langer@kraj-lbc.info|telefon:485 226 302|mobil:|aktualizace:]

Seminář zabývající se možnostmi pomoci osobám ohroženým domácím násilím se uskutečnil v závěru minulého týdne v rekreačním areálu ve Vesci u Turnova. Zahájil jej v přítomnosti odborníku policie, justice, odboru sociálních věcí KÚLK a dalších institucí krajský radní pro resort sociálních věcí a menšin Libereckého kraje Pavel Petráček. Probírala se například témata jako je  kyberšikana, cyberstalking, happy slapping, bumfights a grooming.

„Situace je alarmující, celkem šestatřicet osob v Libereckém kraji a čtrnáct přímo na Liberecku vykázali policisté v loňském roce z domova kvůli domácímu násilí. Počet hříšníků, kteří doplatili na týrání svých partnerů, tak mírně stoupl,“ uvedl radní.

„Je to také tím, že se zlepšila spolupráce s policií,“ doplnil vedoucí krajského intervenčního centra pro oběti domácího násilí Ivo Brát s tím, že stoupá počet pronásledovaných prostřednictvím počítačů, sms zpráv a podobně.

Jednalo e o II. ročník tohoto setkání.

„Ukazuje se, že se tyto dvoudenní semináře stávají tradicí, která přispívá ke zvyšování odbornosti všech zúčastněných a i k formálním i neformálním kontaktům a komunikaci?“ upozornila Michaela Vodičková, vedoucí oddělení koordinace a střednědobého plánování KÚLK. 








Sdílet článek

Zpět
Přeskočit patičku a přesunout na konec stránky Zpět na začátek stránky