ať víme, jak to na našem webu žije?

Pavel Ploc, hejtman a starosta zahájili fotbalový Student cup v Českém Dubu

13. 10. 2009
[id:8904|autor:Mgr. Langer Jiří|email:jiri.langer@kraj-lbc.info|telefon:485 226 302|mobil:|aktualizace:]

Poslanec Pavel Ploc, hejtman Libereckého kraje Stanislav Eichler a starosta Českého Dubu Jiří Miler zahájili dnes v Českém Dubu na hřišti Podještědského FC 3. ročník  fialového turnaje středoškolské kopané Student cup.cz 2009.

„Rád jsem přijal záštitu nad tímto turnajem, který je přehlídkou školní i mimoškolní výchovy na středních školách. Ve své funkci podpředsedy výboru pro tělovýchovu a sport budu obdobná měření sil  a fair play ve sportu vždy podporovat,“ řekl v Pavel Ploc v úvodním slově.

„Fotbalu fandím, sám jsem jej dlouho hrál. Přeji vám hodně úspěchů, ať se naše kopaná jen  zlepšuje. Držím vám pěsti, stejně jako zítra týmům České republiky a San Marina,“

dodal s úsměvem hejtman

V Českém Dubu se koná již 3. ročník finále 13 krajských vítězů středních škol ve fotbale. Do tohoto finále se kvalifikují vítězové krajských finále, dále vítězné družstvo předchozího ročníku, a družstvo na divokou kartu, tedy mužstvo pořadatele - Podještědský výběr.

„Žel, loňský obhájce z Pardubic nepřijel, zato v prvním utkání SŠ strojní, stavební a dopravní z Letné v Liberci v prvním utkání porazila Chrudim 2:0,“  řekl za pořadatele Zdeněk Radosta.

„Cílem turnaje je podpořit fotbal v systému tělesné výchovy i mimoškolní činnosti na gymnáziích SŠ, SOŠ i SOU,“ doplnil s tím, že hejtman a další hosté budou předávat ceny vítězům 15. října v 15 hodin.

Letos nastoupí družstva:

Dorostenci P.F.C. Český Dub

Střední škola strojní stavební a dopravní Liberec

SŠGS Liberec

Gymnázium J.K.Tyla Hradec Králové

SOŠ a SOU Vyškov

SOŠ a SOU Podbořany

SŠ Kunčice

Střední průmyslová škola strojnická, technická a VOŠ Chrudim

SŠ obchodu a služeb Jihlava

SPŠ dopravní Plzeň

SŠTŘ Nový Bydžov

Centrem turnaje je čerstvě zrekonstruovaný a inovovaný Podještědský sportovní areál (PSA).

15. října je finálovým dnem, kdy se hraje již o umístění. Vítězný zápas začíná ve 12:30

a slavnostní vyhlášení za účasti všech družstev proběhne v 15 hodin. Hraje se o putovní pohár + právo účastnit se dalšího ročníků

Významnými partnery turnaje jsou: ČMFS, MŠMT, Liberecký kraj, Euroczech s.r.o., Red Bull ČR, s.r.o.

jiri.langer@kraj-lbc.cz