ať víme, jak to na našem webu žije?

Rada LK vyhověla žádostem obcí o dotace pro dobrovolné hasiče

21. 10. 2009
[id:8951|autor:Mgr. Langer Jiří|email:jiri.langer@kraj-lbc.info|telefon:485 226 302|mobil:|aktualizace:]

Rada LK souhlasila s poskytnutím účelové dotace z rozpočtu Libereckého kraje Městu Rovensko pod Troskami ve výši 13 000 Kč.

„Byl jsem požádán Pavlem Koldovským, starostou Města Rovensko pod Troskami, o poskytnutí účelové dotace z rozpočtu Libereckého kraje na nákup kalového čerpadla HERON EMPH 80W,“ uvedl Stanislav Eichler s tím, že tato akce bude kryta rozpočtem působnosti odboru kancelář hejtmana.

Rada také vyhověla žádosti obce Malá Skála. Ta původně žádala o poskytnutí neinvestiční příspěvku na „Nákup motorového kalového čerpadla“ ve výši 24 000 Kč .

„Obci se však nepodařilo realizovat nákup tohoto prostředku v původně plánované ceně, to je do 40 000 Kč. Zakoupeno bylo čerpadlo v ceně vyšší – 41 650 Kč. Obec proto požádala o změnu neinvestiční dotace na investiční,“ doplnil hejtman s tím, že návrhy musí ještě schválit Zastupitelstvo LK.

jiri.langer@kraj-lbc.cz