ať víme, jak to na našem webu žije?

Radní Pavel Petráček jednal se starosty o protidrogové politice kraje

01. 10. 2009
[id:8840|autor:Mgr. Langer Jiří|email:jiri.langer@kraj-lbc.info|telefon:485 226 302|mobil:|aktualizace:]

Krajský radní Pavel Petráček svolal do sídla LK pracovní setkání zástupců Libereckého kraje, Statutárního města Liberce, NNO a starostů v působnosti ORP. Tématem jednání byla podle něj problematika sociálních služeb a zejména financování protidrogové politiky.

„Šlo zejména  o to si vyjasnit možnosti participace obcí kraje LK na protidrogové politice i v souvislosti s projednáváním návrhů na zajištění financování služeb pro osoby ohrožené závislostmi a závislé, které žijí  na území našeho kraje,“ řekl Pavel Petráček.

Podle něj vláda na sociální služby dá v příštím roce pouhé tři miliardy korun oproti současným osmi. Zkrácení finančních prostředků se dotkne i organizací, které pracují s drogově závislými.

„Možným východiskem je, že všechny obce v kraji budou přispívat podle počtu svých obyvatel určitou minimální částkou,“ naznačil radní.

jiri.langer@kraj-lbc.cz