ať víme, jak to na našem webu žije?

Sanitka se záchranáři z Hand for Help odjela z Liberce na pomoc Gruzii

Sanitka se záchranáři z  Hand for Help odjela z Liberce na pomoc Gruzii

[31754|9dca34a53973438aecf90fbd2a055e23|5|public/tiskove/gruzie_52d206de55.jpg]

05. 05. 2009
[id:7995|autor:Mgr. Langer Jiří|email:jiri.langer@kraj-lbc.info|telefon:485 226 302|mobil:|aktualizace:]

Tříčlenná posádka záchranného vozu s červeným křížem na kapotě odjela 3. května z Liberce do gruzínského utečeneckého tábora u města Cerovany. Jednatel Hand for Help Jaromír Dolanský prozradil, že jedou po vlastní ose trasu dlouhou téměř pět tisíc kilometrů.

Do Gruzie podle něj vezou nejen dobře vybavenou sanitku pro záchrannou službu, ale také

zdravotnický materiál, rentgen, krevní analyzátor a kompletního zubařské pracoviště. Zdravotnické vybavení je určeno pro nemocnici, kterou organizace vybudovala už na konci loňského roku v utečeneckém táboře Tserovanshi asi 40 kilometrů od Tbilisi.

„Lékařskou péči tam zajišťují gruzínští lékaři a Hand for Help jim letos postaví ještě jeden nemocniční objekt. Zároveň zaučí posádku dovezené sanity RZS a české týmy se po třech měsících vystřídají,“ uvedl Jaromír Dolanský.

Tým Hand for Help zůstane v Gruzii tři měsíce, aby zaučil tamní personál. Nemocnice Hand for Help slouží pro tábor, kde na malé ploše žije na 20.000 lidí.

S libereckými záchranáři z Hand for Help se rozloučila na Soukenném náměstí 3. května statutární náměstkyně hejtmana Libereckého kraje Lidie Vajnerová a primátor města Jiří Kittner.

„Je to organizace, která přináší viditelné, efektivní a trvalé výsledky ve prospěch oblastí postiženými velkými katastrofami a válkami. Pokusím se pro ni získat nějaké finanční prostředky, snad se to podaří z přebytku loňského hospodaření,“ přislíbila náměstkyně hejtmana.

jiri.langer@kraj-lbc.cz