Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Náměstek Marek Pieter jednal ve zdravotnických zařízeních s majetkovou účastí Libereckého kraje o řešení aktuálních problémů

11. 12. 2014

Dvě inspekční cesty absolvoval minulý týden náměstek hejtmana LK pověřený řízením ekonomiky, investic, správy majetku a informatiky Marek Pieter. Ten je kromě svého resortu dočasně pověřen i řízením resortu zdravotnictví.

Sídlem Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje (ZZS LK) v Husově ulici v Liberci jej provedl ředitel příspěvkové organizace Vladimír Hadač. Náměstek Pieter si prohlédl zázemí pro lékaře, sklady, operační středisko i vozový park. Poté se zajímal o výběrová řízení na nákup vozidel rychlé lékařské pomoci, které může ohrozit časový skluz u projektů „Krajské služby eGovernmentu ve zdravotnictví“ a „Krajský standardizovaný projekt ZZS LK“. S vedením ZZS LK projednávali možné řešení této situace. Společně také hovořili o nové službě koronera (lékař, který provádí prohlídky zemřelých) a jeho technickém, administrativním a personálním zajištění s možností poskytování této novinky už v příštím roce.

„Důležité je připravit projekt, zajistit financování a dokončení rekonstrukce objektu v areálu Krajské nemocnice Liberec včetně přestěhování Zdravotnické záchranné služby do nových prostor. V současné době organizace sídlí v nevyhovujícím zázemí. Zásadní je také zvládnutí projektů ve skluzu a rozšíření služeb o koronera. S panem ředitelem jsme se domluvili na společném jednání se zdravotní pojišťovnou. Samozřejmě jsme také hovořili o dalších možnostech snižování nákladů Zdravotnické záchranné služby,“ uvedl po návštěvě náměstek Marek Pieter.

Druhá inspekční cesta se uskutečnila v Nemocnici s poliklinikou v České Lípě, kde byli přítomni generální ředitel nemocnice Jaroslav Kratochvíl a člen dozorčí rady nemocnice Jiří Löffelmann. Vedle jednání o projektech, o možnostech nového umístění stanoviště záchranné služby, nákupech léků, zbytném majetku a hospodaření nemocnice, bylo hlavním tématem riziko neřešení tepelného zdroje s ohledem na dodávky tepla po lednu roku 2016. „Společně jsme se domluvili na vypracování studie k posouzení nejvýhodnějšího způsobu technologie a možnosti zajištění financování například pomocí metody EPC, která financuje investici z úspor nákladů za energie,“ doplnil náměstek Pieter s tím, že se s generálním ředitelem nemocnice domluvili na pravidelných informačních schůzkách. 

Bc. Dědková Markéta
marketa.dedkova@kraj-lbc.cz
Telefon: 485226324
Mobil: 739541624