Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Nejoblíbenějším řidičem LK je usměvavý Jiří Štefánek a vlídná a přísná průvodčí Petra Kudláčková

10. 12. 2014

V anketě o nejoblíbenějšího řidiče autobusu a průvodčí ve vlaku zvítězili pro rok 2014 řidič Jiří Štefánek ze společnosti BusLine a.s. a průvodčí Petra Kudláčková z firmy Vogtlandbahn.

Hlasy získaly prostřednictvím webové stránky  http://www.iidol.cz/ v době od ledna do 14. listopadu letošního roku.

„Celkem hlasovalo, došlo cca 1600 cestujících,“ uvedl ředitel KORID LK Jiří Hruboň.

Anketa se vyhlašuje od roku 2010.

Průvodčí Petra Kudláčková pracuje u společnosti Vogtlandbahn od roku 2010, přesně od 12. 12. 

„Jezdím s Trilexem na trati Liberec – Žitava – Varnsdorf -  Rybniště/Seifhennersdorf třikrát denně a moc mě to baví,“ prozradila paní Petra s tím, že největší problémy jsou s cestujícími - šetřílky kteří si koupí jízdenku do určité stanice a chtějí vystupovat později. „Třeba mají lístek do Chotyně a dělají, že přejeli a chtějí vystoupit v až Hrádku. To se jim však nedaří,“ doplnila s šibalským výrazem v obličeji.

„Naše paní průvodčí je myslím u nás od počátku spokojená. Je vlídná a zároveň přísná, a takové mladé lidi potřebujeme,“ pochválil a pogratuloval nejoblíbenější průvodčí Libereckého kraje Jaroslav Šulc z mateřské společnosti Vogtlandbahn.

Jiří Štefánek se vyučil automechanikem a 11 let pracoval v dílnách ČSAD. Za volant autobusu sedl v roce 1998, nejprve na trase Liberec - Brno, nyní hobluje silnici mezi Bukovinou a Nemocí Turnov na třináctikilometrové trati.

„Ujedu denně 170 kilometrů, vypadá to, že podle nového jízdního řádu najedu denně dvě stovky,“ řekl usměvavý šofér žijící v Dolánkách.

 

Mgr. Langer Jiří
jiri.langer@kraj-lbc.cz
Telefon: 485226302
Mobil: 739541588