Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

O Českém ráji se píše u nás i v cizině

10. 12. 2014

Čo všetko na vás čaká v Českom ráji? Kraj nabitý históriou, Za pohádkou do Českého ráje, Det nordlige Tjekkiet – nationalparken Cesky raj – to jsou některé titulky našich a zahraničních periodik, které píší o Českém ráji. „Díky monitoringu České centrály cestovního ruchu CzechTourism víme, že v posledních měsících se o Český ráj zajímala média nejméně čtyř zemí. Články o našem regionu vyšly ve Velké Británii, v Polsku, Rusku a Dánsku. Britská a dánská média zvala na trávení aktivní dovolené v Českém ráji, v Polsku představovali fenomén pohádkového Jičína, ruské novináře zaujaly třeba Skotské hry na Sychrově,“ vypočítává Lucie Rakoušová ze Sdružení Český ráj. Že o regionu pod Troskami média píší, je z velké části právě zásluhou tohoto Sdružení.

 

„Pravidelně v určitých obdobích děláme takzvaný presstrip pro novináře. V září to byly dva presstripy pro české a slovenské novináře, o jejichž uskutečnění jsme před časem informovali. Oba presstripy se konaly na popud zastoupení České centrály cestovního ruchu CzechTourism v Bratislavě a v Praze. Zatím poslední presstrip jsme uspořádali na začátku prosince,“ uvádí Rakoušová. Pro novináře je vždy připravena nejméně jednodenní poznávací cesta, v rámci které jsou jim představeny ty nejzajímavější pamětihodnosti, památky a přírodní scenérie regionu. „Pro účastníky je to kýžené oživení jejich práce mimo redakce a ruch velkoměst, pro nás zase potřebná pomoc návštěvnickému cestovnímu ruchu. Výstupy se snažíme monitorovat a konkrétně ze zářijového presstripu vyšly na Slovensku zajímavé články v týdenících Eurotelevízia a Rytmus života, v Čechách zase v časopisu Překvapení. Vzhledem k tomu, že například týdeník Eurotelevízia má náklad 253 tisíc výtisků, znamená to, že si o našem regionu přečte poměrně hodně lidí,“ doplnila Lucie Rakoušová.

 

Do budoucna chystá Sdružení Český ráj další tematické presstripy, poznávací cesty a fóra cestovního ruchu určené pro novináře, podnikatele v cestovním ruchu i odbornou veřejnost a další partnery z regionu. Cílem těchto aktivit bude zaměřit se na jednotlivé tematické nabídky, jako jsou třeba filmová či bezbariérová turistika a více je rozšířit do povědomí návštěvníků regionu, kteří by za ní mohli cíleně jezdit. Tyto aktivity jsou součástí nového projektu „Český ráj – nové trendy v cestovním ruchu“, který je spolufinancován prostředky EU.

 

NOVÉ ČÍSLO ZPRAVODAJE SDRUŽENÍ ČESKÝ RÁJ

V těchto dnech vychází podzimní číslo Zpravodaje Sdružení Český ráj. To přináší ohlédnutí za některými aktivitami, které se pod jeho patronací uskutečnily. Jednou z nich byla například certifikace nových regionálních výrobců. Prestižní značku „Regionální produkt Český ráj“ má tak v současnosti již téměř 50 výrobců. Další významnou akcí byl listopadový seminář o filmovém turismu, který se uskutečnil v prostorách hruboskalského zámku. Ve Zpravodaji najdete dále informace o nové cyklostezce na Jičínsku, o monitoringu návštěvnosti cyklostezky Greenway Jizera a turistických autobusů. Nechybí ani informace o chystaných projektech.  Víte, že Chráněná krajinná oblast Český ráj v příštím roce oslaví 60. výročí od založení? Jak se ochranáři na oslavy chystají? To se dozvíte v rozhovoru s vedoucím Správy CHKO Janem Mockem.

Zpravodaj je ke stažení v elektronické podobě ZDE:

http://www.cesky-raj.info/cs/region-cesky-raj/sdruzeni-cesky-raj/zpravodaj-scr/zpravodaj-scr-2-2014.html

Mgr. Langer Jiří
jiri.langer@kraj-lbc.cz
Telefon: 485226302
Mobil: 739541588