ať víme, jak to na našem webu žije?

Obálky nabídek k veřejné zakázce na autobusové dopravce v Libereckém kraji se otevřely

06. 01. 2014

Včera 2. ledna 2014 byly otevřeny obálky s nabídkami k veřejné zakázce „Výběr dopravců pro uzavření smluv o veřejných službách v přepravě cestujících ve veřejné linkové osobní dopravě k zabezpečení stanoveného rozsahu dopravní obslužnosti Libereckého kraje pro období od roku 2014 do roku 2024“.

Krajský úřad obdržel celkem 13 nabídek. Šest jich je na zajištění dopravy na „západě“ kraje (Českolipsko), pět na „severu“ (Liberecko, Frýdlantsko a Českodubsko) a dvě „východě“ (Jablonecko, Semilsko, Turnovsko, Jilemnicko, Rokytnicko). Zakázku v hodnotě cca 4 miliardy Kč tak může získat jeden až tři zájemci, kteří nabídli ekonomicky nejvýhodnější podmínky.

Nabídnuté ceny za kilometr se pohybují od 25,74 Kč do 31,13 Kč.

Obálky s nabídkami uchazečů v tendru na autobusové dopravce pro roky 2014 - 2024 byly včera otevřeny.

„Všechny nabídnuté ceny jsou nižší než ceny současné, ta nyní činí 31,50 koruny. Již od začátku námi prosazovaná úprava zadávacích podmínek soutěže navíc umožnila podat přihlášku do jednotlivých oblastí i menším dopravcům. Teď uvidíme, jak se bude vyvíjet hodnocení a co udělají účastníci soutěže, například zda některý a případně kdy podá proti soutěži námitky u Úřadu na ochranu hospodářské soutěže,“ řekl hejtman.

V současnosti má Liberecký kraj uzavřeno s 9 autobusovými dopravci celkem 10 smluv o závazku veřejné služby ve veřejné linkové autobusové dopravě. V závazku veřejné služby je zahrnuto celkem 197 linek příměstské autobusové dopravy a 14 linek v rámci městské hromadné dopravy - úseky linek za hranicemi měst Liberce a Jablonce nad Nisou.

Největšími dopravci jsou  BusLine, a.s. (94 linek), ČSAD Česká Lípa a.s. (46 linek) a ČSAD Liberec, a.s. (37 linek).

Na základě uzavřených smluv a odborných odhadů vývoje tržeb bude autobusovým dopravcům za rok 2013 uhrazena kompenzace ve výši cca 249 mil. Kč. Pro rok 2013 je objednán kilometrický rozsah ve výši cca 12,5 mil. km.

jiri.langer@kraj-lbc.cz