Rada schválila smlouvy o poskytnutí dotace na projekty rekonstrukce mostů a na projekt přeložky komunikace v Chrastavě

Bc. Dědková Markéta

tisková mluvčí kraje a krajského úřadu

• 03. 12. 2014 15:23
  • Doprava

Rada Libereckého kraje na svém jednání dne 1. 12. 2014 schválila poslední dvě smlouvy o poskytnutí dotace z páté výzvy (35. kolo) Regionálního operačního programu NUTS II Severovýchod pro období 2007-2013, oblast podpory 1.1. - Rozvoj regionální silniční dopravní infrastruktury na projekty Libereckého kraje.

Youtube video

Konkrétně byly schváleny smlouvy do výše dotace 36.446.705,35 Kč na projekt „Přeložka komunikace II/592 Chrastava - III. etapa“ a do výše dotace 36.370.560,68 Kč na projekt „Mosty na silnicích II. a III. tříd v okrese Jablonec nad Nisou“.

Výbor Regionální rady na svém 46. zasedání dne 3. 3. 2014 schválil všech šest podaných projektů Libereckého kraje, z čehož pouze podporu ve výši 100% financování z Regionálního operačního programu regionu soudržnosti Severovýchod, získal projekt „Přeložka komunikace II/592 Chrastava - III. etapa“. Zbylé projekty Libereckého kraje byly schváleny ve zvláštním režimu, kde nebyla pevně stanovena výše finanční podpory.

Vzhledem k uvolnění a přesunu alokací se již v současné době dostala plná výše dotace 100% i na další projekty.

Smlouva o poskytnutí dotace na projekt „Rekonstrukce silnice III/29024 Jablonec nad Nisou, ulice Želivského“, byla již Radou kraje schválena dne 4. 11. 2014 usnesením č. 1699/14/RK.

Smlouvy o poskytnutí dotace:
-na projekt „Rekonstrukce silnice III/29019  Horní Polubný - Kořenov“,
-na projekt „Rekonstrukce silnice  II/290  Desná - Černá Říčka“,
-na projekt „Mosty na silnicích II. tříd v okrese Semily“, Radou kraje schváleny již dne 18. 11. 2014.