ať víme, jak to na našem webu žije?

Veletrh EDUCA představí školy a nabídne práci

10. 10. 2017

Už jedenáctý ročník veletrhu vzdělávání a pracovních příležitostí Educa MyJob Liberec 2017 se uskuteční ve dnech 12. – 14. října 2017 v liberecké Home Credit Aréně. Partnerem akce je i Liberecký kraj, který je zřizovatelem velké části škol prezentovaných na veletrhu.

Letošní ročník tradičně nabídne potřebné informace všem zájemcům o vzdělávání a zaměstnání. Studijní či pracovní příležitosti představí subjekty nejen z Libereckého kraje, ale i z dalších krajů České republiky a zahraničí. V prostorách arény se představí téměř 80 vystavovatelů z oblasti vzdělávání, kdy se budou prezentovat střední, vyšší odborné, vysoké školy a ostatní vzdělávací společnosti. Doplní je také přehlídka firem, personálních agentur a internetových portálů nabízejících práci. Veřejnost může veletrh navštívit zdarma.

Brány veletrhu se otvírají ve čtvrtek 12. října v 9 hodin a zavírají v sobotu 14. října ve 13 hodin, oficiální zahájení je na programu ve čtvrtek od 10.30 hodin, kde nebude chybět ani Petr Tulpa, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti. „Na tradičním veletrhu se seznámíte s velkým množstvím nabídek na téma „Kam dál ze základní školy“. Najdete tady řadu propagačních materiálů nejen středních škol, ale také významných zaměstnavatelů Libereckého kraje. A pokud vás začne přemíra nabídek nudit anebo jste již rozhodnuti o tom, co budete po základní a střední škole dělat, navštivte doprovodné programy, které jsou zajímavé a přiblíží Vám vzdělávání z jiné strany,“ láká k návštěvě veletrhu náměstek Petr Tulpa. „Zároveň chceme příští ročníky této výstavy vylepšit a budeme rádi, když nám s tím pomůžete. Stačí popravdě vyplnit připravený anketní formulář a odevzdat jej pořadatelům. Přeji Vám všem, aby se Vám výstava líbila a nebyla jen pouhou ztrátou času,“  dodává náměstek.

Součástí veletrhu je také bohatý doprovodný program a především HR konference na téma „Vnitřní dynamika firem“, která se uskuteční ve čtvrtek 13. října. Čtvrteční program pak vyvrcholí inspirativní debatou s osobnostmi, která začne v 18 hodin v liberecké restauraci Koloseum. Diskutovat mohou návštěvníci s bojovníkem za křivou zeleninu – Zachraň jídlo – Adamem Podholou a prezidentkou nadačního fondu Vendulou Pitzingerovou.

Liberecký kraj se jako spolupořadatel veletrhu Educa MyJob prezentuje svojí expozicí přímo u vchodu do arény. Vedle velkého množství propagačních a informačních materiálů nabízených po celou dobu trvání veletrhu připravil pro návštěvníky soutěž o zajímavé ceny. Více informací o programu veletrhu se dozvíte na stránkách www.educaliberec.cz.

Bc. Žitná (Dědková) Markéta
marketa.zitna@kraj-lbc.cz