ať víme, jak to na našem webu žije?

Na Den učitelů si odneslo jednadvacet pedagogů ocenění za svoji práci

29. 03. 2018

Již pošestnácté se tuto středu v multimediálním sále krajského úřadu sešlo zhruba sto učitelů z různých měst a obcí Libereckého kraje. Někteří z nich převzali cenu z rukou náměstka hejtmana Petra Tulpy a dalších významných hostů za svůj přínos v oblasti vzdělávání. Výbor pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost ocenil celkem jednadvacet pedagogů ve třech různých kategoriích.

Předání cen proběhlo k příležitosti Dne učitelů, který připadá na 28. března. Krajský odbor školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti v čele s náměstkem Petrem Tulpou připravil ocenění pro pedagogické pracovníky ze škol a školských zařízení Libereckého kraje pro rok 2018.

„Ocenění učitelé jsou rozděleni do tří kategorií, první hodnocenou kategorií je Významný přínos pro rozvoj školství v Libereckém kraji, druhou je Ocenění za dlouhodobou pedagogickou činnost a třetí cena je udělována učitelům za Zásluhy o rozvoj školství v Libereckém kraji,“ uvedl náměstek hejtmana Petr Tulpa.

Účastníci mohli zhlédnout zajímavý kulturní program v podání Komorního orchestru Základní školy a Základní umělecké školy Liberec, Jabloňová pod vedením Daniela Matejči nebo dětí z Mateřské školy Kulička při SŠ a MŠ na Bojišti.

„Úloha pedagoga je zejména v dnešní době velmi významná. Musí umět nejen předat vědomosti, ale především představovat vzor, motivovat děti ke vzdělávání a pomoci jim zorientovat se ve složité a hektické době. Jsem rád, že máme možnost takto poděkovat těm nejlepším za jejich výjimečnou práci. Již samotná nominace na toto ocenění ukazuje, že práci těchto pedagogů oceňuje i jejich okolí,“ dodal Tulpa.

Zajímavou cenu, grafické listy pro vítěze, vyrobili studenti Střední uměleckoprůmyslové školy a Vyšší odborné školy v Jablonci nad Nisou. Květiny vypěstovali a naaranžovali žáci Střední odborné školy v Liberci, Jablonecká ulice, občerstvení zajistila Střední škola gastronomie a služeb v Liberci, Dvorská ulice.

Seznam oceněných:

I. kategorie – významný přínos pro rozvoj školství v Libereckém kraji

1. Ing. Aleš Flusek, učitel Základní školy, 28. října v České Lípě

2. Ing. Denisa Hojsáková, učitelka VOŠ mezinárodního obchodu a Obchodní akademie v Jablonci nad Nisou

3. Mgr. Renata Čagovcová, učitelka VOŠ mezinárodního obchodu a Obchodní akademie v Jablonci nad Nisou

II. kategorie – Ocenění za dlouhodobou pedagogickou činnost

4. Jiřina Benešová, cvičitelka Dům dětí a mládeže v Jablonci nad Nisou

5. Miroslav Bobek, mistr odborného výcviku v Střední škole a Mateřské škole Na Bojišti
    v Liberci

6. Mgr. Zdeňka Čiháková, ředitelka Mateřské školy v Turnově – Mašově

7. Mgr. Jana Dědečková, ředitelka Mateřské školy v Mírové pod Kozákovem

8. Mgr. Jitka Ehrenbergerová, učitelka Základní školy Šluknovská v České Lípě