ať víme, jak to na našem webu žije?

Obce mohou požádat o krajskou dotaci na výstavbu a obnovu kanalizací, vodovodů a čistíren odpadních vod

06. 04. 2018

Obce s počtem obyvatel do 4.000 a svazky obcí Libereckého kraje mohou v termínu od
3. dubna 2018 do 16. dubna 2018 podávat žádosti o poskytnutí dotace do Programu vodohospodářských akcí. Pro žadatele je připravena finanční podpora ve výši max. 2 miliony korun.

„Letos máme v rámci Fondu ochrany vod Libereckého kraje rekordní sumu ve výši 30 milionů korun,“ upozorňuje Jiří Löffelmann, krajský radní pro resort životního prostředí, zemědělství
a rozvoje venkova. „Finanční prostředky mohou obce a svazky získat na výstavbu, obnovu  či rozšíření veřejné kanalizace, vodovodních řadů včetně vodárenských objektů, čistíren odpadních vod popřípadě mohou dotaci použít na vybudování náhradního zdroje pitné vody. Vše musí být v majetku obce a v souladu s Plánem rozvoje vodovodu a kanalizací Libereckého kraje,“ zdůrazňuje radní.

Dále je z těchto zdrojů možné financovat již vypracované projektové dokumentace k územnímu rozhodnutí, stavebnímu povolení či ohlášení stavby, na které již bylo k datu 1. 1. 2017 vydané platné územní rozhodnutí, stavební povolení nebo souhlas s ohlášením stavby.

Všechny potřebné informace k programu je možné nalézt na dotačním webu Libereckého kraje (https://dotace.kraj-lbc.cz/Fond-ochrany-vod-Program-vodohospodarskych-akci-PVA-r673227.htm). Před podáním žádosti mohou zájemci své projekty zkonzultovat s kontaktní osobou tohoto programu: Ing. Kateřina Jandlová, tel: 485 226 671, e-mail: katerina.jandlova@kraj-lbc.cz.

Bc. Markéta Žitná (Dědková)
marketa.zitna@kraj-lbc.cz