Pro zájemce se konají semináře k soutěži Vesnice roku 2018

Bc. Markéta Žitná (Dědková)

tisková mluvčí kraje a krajského úřadu

• 05. 04. 2018 00:00

Do 30. dubna 2018 je možné podat přihlášku do soutěže Vesnice roku v Programu obnovy venkova. Letošní už 24. ročník byl vyhlášen 20. února 2018 na Dni malých obcí v Praze. Podmínky najdete na stránkách http://www.vesniceroku.cz/.

Veškeré dotazy Vám zodpoví tajemnice soutěže Ing. Miroslava Tichá, tel.: +420 234 154 189, mobil: +420 731 628 447, e-mail: miroslava.ticha@mmr.cz.

Stejně jako v předešlých letech i v letošním roce vyhlašovatelé soutěže Vesnice roku v Programu obnovy venkova, Ministerstvo pro místní rozvoj ČR, Ministerstvo zemědělství, Spolek pro obnovu venkova ČR a Svaz měst a obcí ČR, ve spolupráci s finalisty ročníku 2016 a 2017 pořádají motivační seminář, který se uskuteční na třech místech České republiky. Cílem těchto seminářů je zodpovědět otázky: Jak připravit prezentaci obce? Co vše je hodnoceno?

Na tyto a mnohé další otázky odpoví zástupci vyhlašovatelů a spoluvyhlašovatelů soutěže na motivačním semináři, který se uskuteční u finalistů loňského ročníku.

Termíny a místa konání seminářů:

10. dubna, úterý
Větřkovice,
Moravskoslezský kraj; Kulturní dům (účast potvrdit do 9. 4. 2018)

12. dubna, čtvrtek
Kruh,
Liberecký kraj, Tuláčkův statek (účast potvrdit do 10. 4. 2018)

13. dubna, pátek
Slavkov,
Zlínský kraj; Sportovní hala (účast potvrdit do 11. 4. 2018)

Dle Vašeho zájmu si prosím vyberte jeden z nabízených termínů a svou účast potvrďte na uvedené e-mailové adrese Miroslava.Ticha@mmr.cz.

Z kapacitních důvodů prosíme o nahlášení maximálně 2 zástupců za obec. Do předmětu e-mailu je nutné uvést místo zvoleného semináře – například: VR 2018 - seminář - Kruh

Program (shodný pro všechny semináře):

9.30 – 10.00 hodin - prezence účastníků

10.00 hodin - zahájení

10.15 – 12.30 hodin -  organizace soutěže Vesnice roku 2018, prezentace hodnocených oblastí, resp. udělovaných ocenění (Modrá stuha, Bílá stuha, Oranžová stuha, Zelená stuha, knihovny a informační technologie obce atd.)

12.30 – 13.30 hodin - diskuze, ukončení, oběd

13.30 – 14.30 hodin - prohlídka obce