Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Turistickou sezonu zahájí tradiční novoroční výstup na Ještěd

27. 12. 2018

Oddíl turistiky KČT – TJ Lokomotiva Liberec pořádá ve spolupráci se statutárním městem Liberec novoroční výstup na Ještěd, který zároveň zahájí jubilejní turistickou sezonu 2019. Registrace proběhne v úterý 1. ledna 2019 od 8.30 do 10.30 hod. přímo na místě zahájení výstupu, tedy v Horním Hanychově na konečné zastávce MHD tramvaje č. 3 u turistického informačního centra.

Trasa povede po modré turistické značce na vrchol Ještědu ve výšce 1012 m n. m. Délka výletu je zhruba 4 kilometry, časový limit pro zdolání do 12.30 hod. Cílovým místem výstupu bude chatka Rohanka.

Pořadatelé připomínají, že se akce koná za každého počasí a na vlastní odpovědnost. Je zakázána chůze pod lany. Dalším doporučením je použití turistických hůlek a při zhoršení povětrnostních podmínek při sestupu zvolit trasu zpáteční cesty po silnici.

Každý účastník obdrží na vrcholu pamětní list a originální novoroční razítko. V nabídce bude i nový tradiční kovový odznak, turistické vizitky, kalendář akcí KČT Libereckého kraje 2019 či PF pohlednice. Startovné je 20 korun.

Mgr. Filip Trdla
filip.trdla@kraj-lbc.cz
Telefon: 485226307