Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Další Kulatý stůl ministerstva a kraje informoval o dávkách pro seniory

07. 02. 2020

V sídle krajského úřadu připravilo Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR spolu s Libereckým krajem další Kulatý stůl, tentokrát věnovaný sociálním dávkám pro zdravotně postižené a seniory. Kulatý stůl navázal na zasedání Platformy Libereckého kraje nad připravovanou strategií politiky stárnutí. Konal se pod záštitou náměstka hejtmana pro sociální oblast Pavla Svobody, který na začátek akce zavítal pozdravit přítomné osobně.

Kulatého stolu se zúčastnili zástupci seniorských organizací, především z Liberecka. Hlavní slovo měla odborná pracovnice Úřadu práce Liberec Marcela Štáfová. Přítomným přiblížila informace o tom, jaké dávky seniorům a zdravotně postiženým úřady práce nabízejí, a co je nutné splnit, aby na ně dotyčný žadatel vůbec dosáhl. Povyprávěla současně o nejrůznějších příspěvcích, jimiž stát handicapovaným a seniorům pomáhá. Jsou to například příspěvek na mobilitu nebo na zvláštní pomůcku.

„Kulaté stoly jsou určené i pro veřejnost. Je dobře, že se konají, protože informují seniory a další skupiny našich občanů o možnostech, o nichž třeba sami nevědí. Nabídka dávek a příspěvků, kterou mohou čerpat od úřadů práce a která jim může zvednout kvalitu života, je přitom dost široká,“ poznamenal náměstek hejtmana Pavel Svoboda. 

Platforma a Kulaté stoly jsou součástí projektu, nazvaného Implementace politiky stárnutí na krajskou úroveň. Konají se už několik let a jsou spolufinancovány z evropských dotací. Jejich organizátorem je ministerstvo práce a sociálních věcí, které akce připravuje prostřednictvím koordinátorky politiky stárnutí MPSV pro Liberecký kraj Pavly Řechtáčkové. Součástí Kulatých stolů bývají i debaty přítomných občanů s přizvanými odborníky.

Jan Mikulička
jan.mikulicka@kraj-lbc.cz
Telefon: 485226324