Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který současné standardy splňuje.

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte web Libereckého kraje. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Přeskočit navigaci a přesunout k obsahu Přeskočit obsah stránky a přesunout k patičce

Evropské peníze pomohou vzdělávání v česko-polském pohraničí

Jan Mikulička

odborný zaměstnanec vztahů s veřejností

  • 28. 02. 2020 00:00
  • Rozvoj

Sdílet článek

Prací v oboru gastronomie a moderními technologiemi se zabývají dva vzdělávací projekty Libereckého kraje, které podpoří program Interreg V–A Česká republika — Polsko. Ten umožňuje financování přeshraničních projektů v pohraničí Česka a sousedního Polska.

„Jedná se o poslední schválené projekty v tomto dotačním období z česko-polského přeshraničního programu,“ uvedla radní Libereckého kraje pro oblast regionálního rozvoje Radka Loučková Kotasová.

Podporu projektů odsouhlasil monitorovací výbor programu, který zasedal v druhé polovině února v polské Jelení Hoře. První z nich, nazvaný Výzvy gastronomie v polsko–českém příhraničí, se zaměřuje na propagaci a zvyšování kvalifikace v oblasti gastronomie na trhu práce v této oblasti. Cílem je povzbudit poptávku po tomto typu vzdělání a řešit tak nedostatek pracovníků v turistickém průmyslu. Českým partnerem projektu je obecně prospěšná společnost Venkovský prostor.

Druhý projekt, který společně s českými a polskými středními školami provede Okresní hospodářská komora Liberec, se jmenuje Kompetence 4.0. Pomůže středním školám zapojit do vyučování digitální technologie a inovační nástroje. „Žáci středních škol se naučí využívat například social media marketing nebo IoT neboli Internet of Things, česky to znamená internet věcí,“ dodala radní Radka Loučková Kotasová.

Členové monitorovacího výboru měli také možnost prohlédnout si nové prostory a sklářskou laboratoř v Krkonošském muzeu v Jelení Hoře, které vznikly v rámci projektu Cesta skla v česko-polském příhraničí. Krkonošské muzeum na projektu spolupracuje s městem Nový Bor.

překračujeme hranice

Sdílet článek

Zpět
Přeskočit patičku a přesunout na konec stránky Zpět na začátek stránky