Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Krajské dotace podpoří oblast cestovního ruchu miliony korun

07. 01. 2020

Žádat o dotace v oblasti cestovního ruchu mohou zájemci od 8. ledna. Liberecký kraj vyhlásil celkem čtyři dotační programy a celková částka, jež je pro ně vyčleněna, činí 3 100 000 korun. Lhůta pro podání žádostí vyprší 31. ledna.

„Dotačními programy v oblasti cestovního ruchu chceme podpořit jednak zajímavé nápady, které mohou do kraje přivést nové návštěvníky, ale také například marketing cestovního ruchu v jednotlivých turistických regionech kraje. Možnost podpory v dotačních programech najdou i turistická informační centra,“ uvedla Květa Vinklátová, radní pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Program 7.6, nazvaný Řemeslná a zážitková turistika, se věnuje rozšíření turistické nabídky zaměřené na oblasti zážitkové turistiky a řemeslných tradic na území Libereckého kraje.

Ke zlepšení dostupnosti, kvality a nabídky cestovního ruchu v Libereckém kraji a jeho turisty oblíbených oblastech je určen program 7.7 s názvem Podpora cestovního ruchu v turistických oblastech Český ráj, Krkonoše, Jizerské hory, Máchův kraj a Lužické hory.

Program 7.8 nese jméno Podpora informačních center. Jak název napovídá, zaměřuje se na podporu činností spojených s propagací nových produktů cestovního ruchu a zkvalitnění služeb informačních center; jde kupříkladu o jejich napojení na datový sklad turistických informací Libereckého kraje nebo tvorbu a tisk propagačních materiálů.

Posledním programem je 7.9 neboli Podpora nadregionálních produktů. Účelem jeho podpory je opět zlepšení dostupnosti, kvality a nabídky cestovního ruchu v Libereckém kraji a jeho turisty oblíbených oblastech, v tomto případě na základě rozvoje nadregionálních produktů a témat.

Bližší informace k jednotlivým dotačním programům se lze dozvědět na webu https://dotace.kraj-lbc.cz/cestovni-ruch.

Jan Mikulička
jan.mikulicka@kraj-lbc.cz
Telefon: 485226324