O dotace v oblasti školství mohou zájemci žádat už jen do pátku 7. února, v oblasti sportu o něco déle

Mgr. Filip Trdla

tiskový mluvčí kraje a krajského úřadu

• 05. 02. 2020 00:00
  • Školství

Příjem žádostí do dotačních programů v oblasti školství, mládeže, tělovýchovy a sportu již kraj spustil na začátku letošního roku. Kromě dvou celoročních programů vyhlásil čtyři školské, do nichž mohou zájemci žádat do pátku 7. února 2020, a dva sportovní, kde končí příjem žádostí v pondělí 24. února letošního roku.

„Formou účelové dotace podpoříme projekty, které se věnují talentovaným dětem nebo prevenci rizikového chování. Pomůžeme také těm, kteří v životě neměli takové štěstí a potřebují například kompenzační pomůcky ve výuce, aby se mohli začlenit do skupiny svých vrstevníků. Žadatelé budou moci předkládat maximálně jednu žádost do každého programu a musí počítat s minimálně 30% spoluúčastí,“ uvedl Petr Tulpa, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.

Na uvedených odkazech naleznete podrobné informace k jednotlivým programům a pokyny k podání žádosti:

OBLAST PODPORY ŠKOLSTVÍ A MLÁDEŽ

Termín pro příjem žádostí: 27. 1. 2020 – 7. 2. 2020

4.3 SPECIFICKÁ PRIMÁRNÍ PREVENCE RIZIKOVÉHO CHOVÁNÍ – 300.000 Kč

4.7 PODPORA KOMPENZAČNÍCH POMŮCEK PRO ŽÁKY S PODPŮRNÝMI OPATŘENÍMI – 300.000 Kč

4.1 PROGRAM VOLNOČASOVÝCH AKTIVIT – 2.350.000 Kč

4.4 SOUTĚŽE A PODPORA TALENTOVANÝCH DĚTÍ A MLÁDEŽE – 260.000 Kč

Termín pro příjem žádostí: 1. 1. 2020 – 31. 12. 2020

ŽÁDOST O INDIVIDUÁLNÍ DOTACI V OBLASTI ŠKOLSTVÍ A MLÁDEŽE

OBLAST PODPORY TĚLOVÝCHOVA A SPORT

Termín pro příjem žádostí: 27. 1. 2020 – 24. 2. 2020

4.26 PODPORA SPORTOVNÍ ČINNOSTI DĚTÍ A MLÁDEŽE VE SPORTOVNÍCH ORGANIZACÍCH 2020 – 18.000.000 Kč