ať víme, jak to na našem webu žije?

Tiskové prohlášení náměstka hejtmana Přemysla Sobotky k chřipkové epidemii v Libereckém kraji

03. 02. 2020

„Až do odvolání vyhlašuje v souvislosti s chřipkovou epidemií Krajská nemocnice Liberec, a.s. zákaz návštěv na Jednotkách intenzivní péče (JIP), ARO, Porodnickém oddělení, Dětském oddělení, Oddělení dětské psychiatrie, v Centru následné péče a Komplexním onkologickém centru. V turnovské nemocnici pak na Oddělení následné péče a ARO. Zákaz návštěv vyhlásila i Masarykova městská nemocnice v Jilemnici a od středy 5. února 2020 chystá toto opatření i českolipská nemocnice. O podobném postupu uvažují také v Jablonci nad Nisou.

V rámci preventivních protiepidemických kroků to považuji za správné. Nemocnost v Libereckém kraji stoupla za poslední týden o zhruba 18 procent. Nejhorší situace je na Semilsku. Nicméně bych nerad hovořil o jakékoliv panice či mimořádně nebezpečné situaci. Krajská hygienická stanice i nemocnice jsou důkladně připravené poskytnout účinnou péči i v případě, že by nakažených i nadále přibývalo.“

Mgr. Filip Trdla
filip.trdla@kraj-lbc.cz