Tiskové prohlášení náměstka hejtmana Přemysla Sobotky k úmrtí Jaroslava Kubery, předsedy Senátu Parlamentu České republiky

20. 01. 2020

„Velmi špatně se mi komentuje šokující zpráva o náhlém úmrtí Jaroslava Kubery. Odešel „malý velký muž“, můj osobní i politický kamarád, navíc rodinný přítel.

Upřímná soustrast rodině je to nejmenší, co lze říci. Jardův odchod je pro jeho rodinu obrovská ztráta. Byl opravdový pragmatik, velký workoholik a chápal svou roli politika v čase 7 dní x 24 hodin denně.

Strávili jsme spolu mnoho let a vzájemně jsme věděli o svých silných i slabších stránkách. Často jsme si vyčítali, že si krademe myšlenky a názory, ale vždy to bylo s nadsázkou, jen jsme podobně mysleli.

Bude mi moc chybět nejen v politice, ale i na tenise nebo lyžích, prostě v životě.“

MUDr. Přemysl Sobotka,

náměstek hejtmana Libereckého kraje pro resort zdravotnictví a emeritní předseda Senátu PČR

Mgr. Filip Trdla
filip.trdla@kraj-lbc.cz