Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

V chemické olympiádě se dařilo především středoškolákům z Prahy a Jihomoravského kraje

07. 02. 2020

V samotném závěru ledna hostila Technická univerzita v Liberci 56. národní kolo chemické olympiády. Soutěžní kategorie byly dvě: pro gymnázia a střední odborné školy s chemickým zaměřením. Celkem se na univerzitu sjelo přes 60 žáků z posledních ročníků středních škol.

V kategorii gymnázií se na prvních třech místech umístili Jan Vavřín z Gymnázia a ZŠ PORG v Praze, Jan Obořil z Gymnázia Brno-Bystrc a Filip Hůlek z pražského Gymnázia Jana Keplera. V druhé kategori se nejlépe umístili: Samuel Wittmann z SPŠ Hranice, Richard Maršala z SPŠCH Brno, Vranovská a František Janeček taktéž z SPŠCH Brno, Vranovská.

Záštitu nad národním kolem olympiády převzali náměstek hejtmana Libereckého kraje Petr Tulpa, náměstek primátora Liberce Ivan Langr, rektor Technické univerzity Miroslav Brzezina a děkan fakulty pedagogické Technické univerzity Jan Picek, kteří také předávali ve čtvrtek 30. ledna nejlepším řešitelům ceny. Chemickou olympiádu tradičně organizuje pražská VŠCHT, pořadatelství národního kola se letos ujala katedra chemie fakulty přírodovědně-humanitní a pedagogické Technické univerzity.

Z nejlepších řešitelů olympiády se bude rekrutovat tým pro mezinárodní chemickou olympiádu, která se koná začátkem července v Istanbulu.

Jan Mikulička
jan.mikulicka@kraj-lbc.cz
Telefon: 485226324