Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Protáhněte si v prosinci tělo. Adventním běháním pomůžete i nemocným dětem

09. 11. 2021

Anetka, Jirka, Ema, Gréta a Mia. Děti, které se potýkají s nepřízní osudu a jimž nyní může každý z nás pomoci. Stačí se zapojit do Adventního běhání, akce, jejímž cílem je získat peníze potřebné pro léčbu všech pěti zmíněných dětí. Adventní běh startuje 1. prosince. 

Adventní běhání potrvá od 1. do 25. prosince a pořádá se už sedmým rokem. Přidat se může každý, kdo je ochotný každý den běžet nejméně 30 minut. Je jedno jak rychle a jak daleko. Není přitom nutné pouze běžet, ale třeba coby začátečník můžete běh střídat s chůzí a využít i tak zvaný indiánský běh. 

Organizátoři oslovují firmy, které chtějí projekt podpořit a které proplácí uběhnuté kilometry adventních běžců, za každý 1 kilometr zaplatí 1 korunu. Každý účastník každým svým během  pomůže měnit život těm, kteří to potřebují. 

Jak se přidat? Připojte se k facebookové skupině Adventní Běhání. Sdílej se skupinou fotky a dojmy, jak vám běh či chůze šla. A pokud jste v Praze, tak s Advenťáky můžete běhat na živo každé pondělí, úterý, středu, čtvrtek a o víkendu. Nejsi v Praze? Nezoufej, protože letos v prosinci budou běhat skupiny třeba taky v Ostravě, Brně, Plzni, Blansku nebo Liberci. 

Všechny informace o tom kde, kdy a co budou včas v událostech na facebookové stránce.

Běžci ze skupiny Adventní běhání jsou úžasní a platí si své uběhnuté kilometry také. A to nejen během prosince, ale po celý rok. Chceš se k nám přidat a taky si platit svoje kilometry a pomoct těm, kteří to potřebují? Tohle je číslo účtu naše neziskového spolku: 123-874520277/0100 (IBAN: CZ5201000001230874520277) 

Podrobnosti na www.adventnibehani.cz

Blanka Freiwilligová
odborný zaměstnanec oddělení tiskového a vnějších vztahů
blanka.freiwilligova@kraj-lbc.cz
Telefon: 485226326