Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

ČEZ Jizerská 50 se pojede ve zkrácené variantě, vždy po 400 závodních najednou

02. 01. 2016

ČEZ Jizerská 50 se o příštím víkendu uskuteční! Pořadatelům se díky mrazivým teplotám a výrobě technického sněhu podaří připravit náhradní trať v délce 4-6 kilometrů (v závislosti na vývoji počasí), na které se odjedou všechny víkendové závody.

V Bedřichově v těchto dnech běží naplno zasněžovací technika, zároveň je průběžně technický sníh rozvážen na trať. Do víkendu bude připraven okruh v minimální délce 4 kilometrů. V případě příznivého počasí může být okruh prodloužen. Předpověď počasí dává malou naději, že by v Bedřichově napadlo nakonec nezbytné množstvím sněhu – v takovém případě by se program mohl změnit v původní podobě.

Jak se pojedou jednotlivé víkendové závody?

ČEZ Jizerská 50
Závodníky čekají 4 okruhy, na které budou vyrážet ve startovních blocích s maximálně 400 závodníky. Pro každý startovní blok bude vyhrazen přesný čas startu a trať pro ně bude rezervována na dvě hodiny. Závodníci si vyberou svůj čas startu prostřednictvím rezervačního systému, který bude spuštěn nejpozději v pondělí dopoledne. Čtyři startovní bloky odjedou svůj závod v neděli, dva startovní bloky v pátek, další tři v sobotu. U bloků startujících po 15. hodině je povinná čelovka.

Závod elitní vlny, který je součástí seriálu VISMA Ski Classics, se uskuteční na osmi okruzích s maximální délkou do 30 kilometrů, odstartuje dle původního plánu v neděli v 9.00 (ženy v 8.50). Závodníci zařazení do 1. startovní vlny odstartují v 10.30 ve startovním bloku č. 6 a žádnou rezervaci neprovádějí.

Hervis Jizerská 25
Závod se uskuteční dle plánu v sobotu a pro závodníky platí rozdělení do startovních vln. První vlna odstartuje v 8.00 (tedy o hodinu dříve!), druhá v 9.30. Trať bude pro obě vlny vyhrazena na 1,5 hodiny. Pojede se ve třech okruzích.

ČT Jizerská 10
Pojede se v sobotu v 11 hodin na 2 okruzích.  Trať bude pro závodníky vyhrazena po dobu 1,5 hodiny.

Volkswagen Bedřichovská 30
Závod se uskuteční dle původního rozpisu v pátek ve 13.00, ale pojede se KLASICKÝM stylem na 3 okruhy. Platí původní rozdělení do startovních vln, vlny budou startovat v rychlém sledu po sobě.

Mini Jizerská Pojišťovny VZP
Závod se uskuteční beze změny.

Nyč sport sprint
Závod se uskuteční beze změny.

Jizerská Firemní RAUL
Závod se uskuteční na trati, jejíž podoba bude upřesněna později. Pozor: pojede se KLASICKÝM stylem.

Start v sobotu v 15.30 (o půl hodiny později než v původním rozpisu).

TZ J50

Daníčková Blanka
blanka.danickova@kraj-lbc.cz
Telefon: 485226302
Mobil: 732765215