ať víme, jak to na našem webu žije?

Aktuální situace s železniční dopravě

09. 09. 2010

aktualizováno 9. 9. 2010

Na většině tratí postižených bleskovou povodní dne 7.8.2010 již došlo k odstranění škod. Provoz probíhá dle platných jízdních řádů s výjimkou níže uvedených úseků, kde je dosud zajišťována náhradní autobusová doprava:

Trať 037 Liberec – Frýdlant – Černousy:

K obnovení provozu na železnici v úseku Raspenava – Frýdlant dojde v pátek 10.9.2010 cca od 18.00 hodin. Od soboty 11.9. bude doprava vedena dle platných jízdních řádů v celé trase.

Trať 039 Frýdlant v Čechách – Jindřichovice pod Smrkem:

K obnovení provozu na železnici v úseku Frýdlant – Nové Město pod Smrkem dojde od soboty 11.9. (od ranního zahájení provozu).

V úseku Nové Město pod Smrkem – Jindřichovice pod Smrkem je předpoklad obnovení provozu k 17.9.2010, tento údaj bude ještě upřesněn.

Trať 089 Liberec – Hrádek nad Nisou – Varnsdorf – Rybniště

K obnovení provozu na železnici v úseku Chrastava – Hrádek nad Nisou dojde v pátek 10.9. cca od 16.30. hodin.

Od soboty 11.9. bude doprava vedena dle platných jízdních řádů v celé trase.

Na území Ústeckého kraje na trati 081 Děčín - Benešov nad Ploučnicí – Rumburk:

Provoz přerušen v úseku Česká Kamenice - Jedlová, kde je zavedena náhradní autobusová doprava dle výlukového jízdního řádu.

Vlaky na trati 080 od České Lípy jsou prodlouženy z Jedlové do Rumburku. V opačném směru začínají vlaky již ve stanici Rumburk a dále pokračují přes Jedlovou směr Česká Lípa. V souvislosti s tím budou rychlíky 1110 a 1115 vedeny v úseku Nový Bor – Rumburk a zpět denně, (celotýdenně 11:55 z Nového Boru do Svoru a 13:48 ze Svoru do Nového Boru, jinak vždy jen Pá-Ne).

Předpoklad trvání tohoto opatření je do konce měsíce října t.r.

Na ostatních úsecích je doprava vedena dle platných jízdních řádů, případné výluky jsou z důvodu plánovaných stavebních prací a nemají souvislost s povodňovou situací

Ing. Bc. Halašková Romana
romana.halaskova@kraj-lbc.cz