ať víme, jak to na našem webu žije?

Hejtman LK zahájil provoz Lužického motoráčku

07. 07. 2010

Hejtman Libereckého kraje Stanislav Eichler (ČSSD) společně se zástupcem Klubu železničních cestovatelů, o. s. Bohumilem Augustou, zástupci Českých drah a majitelem ZC Babylon Milošem Vajnerem zahájil provoz Lužického motoráčku. Motoráček se dnes opět po roce vrátil do ulic Liberce.

„V Libereckém kraji tradičně podporujeme všechny aktivity, které směřují k rozvoji turistického ruchu. Lužický motoráček je unikátní v tom, že z něj lze přímo přestoupit ve vozovně DPML do historické tramvaje Bovera, s níž navštívíte to nejzajímavější v městě Liberci,“ řekl hejtman Stanislav Eichler (ČSSD)

Motoráček bude od 7. července do 25. srpna jezdit každý lichý týden ve středu.

„V 7:35 vyjede motoráček z nádraží v Kamenickém Šenově, urazí 98 kilometrů dlouhou trasu přes Lužické hory až do vozovny Dopravního podniku města Liberce a zde bude do 15.15 hod. čekat na turisty, aby je odvezl zpět do Kamenického Šenova,“ popisuje Bohumil Augusta.

Historická lokálka zároveň nabízí dostatek komfortu a pohodlí, umožní přepravovat kola a na palubě najdete i občerstvení během jízdy.

Šírová Květa
kveta.sirova@kraj-lbc.cz