Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který současné standardy splňuje.

Přeskočit navigaci a přesunout k obsahu Přeskočit obsah stránky a přesunout k patičce

Náměstci LK vyhlásili vítěze dopravní soutěže mladých cyklistů

Šírová Květa

• 04. 06. 2010 11:51

Sdílet článek

Náměstci hejtmana LK Martin Sepp a Radek Cikl (oba ČSSD) vyhlásili včera na dětském dopravním hřišti ve Frýdlantu vítěze krajského kola dopravní soutěže mladých cyklistů, které pořádal Liberecký kraj ve dnech 2. a 3. června.

Vítězem v I. kategorii se stalo družstvo Lomnice nad Popelkou před Rychnovem u Jablonce a ZŠ Dobiášova Liberec. Ve II. kategorii se stala vítězem znovu Lomnice nad Popelkou před Rychnovem u Jablonce a ZŠ Česká Liberec. Mezi jednotlivci se v I. kategorii na prvním místě umístil Dominik Jansa před Kateřinou Mejsnarovou a Anežkou Matějkovou (všichni ze ZŠ Lomnice n.P.). Ve II. kategorii zvítězil Jaroslav Grof ze ZŠ Lomnice n.P. Na druhém místě skončila Anna Bláhová ze ZŠ Rychnov u Jablonce a třetí místo obsadil Adam Groma ze ZŠ Česká Liberec.

„Krajského kola se zúčastnilo 60 dětí ve dvou kategoriích. Soutěžící družstvo bylo tvořeno 2 dívkami a 2 chlapci,“ vysvětluje náměstek hejtmana pro dopravu Martin Sepp (ČSSD), který nad celou akcí převzal záštitu.

V  I. kategorii soutěžili žáci 5. a 6. ročníků ZŠ a ve II. kategorii žáci 7. až 9. ročníků ZŠ. Děti absolvovaly čtyři soutěžní disciplíny (jízda podle pravidel na dětském dopravním hřišti, test z pravidel provozu na pozemních komunikacích, jízda zručnosti a zdravověda). Výsledek družstva byl dán součtem trestných bodů jeho jednotlivých členů.

Vítězná družstva ze ZŠ Lomnice n.P. budou reprezentovat Liberecký kraj na republikovém finále, které se uskuteční ve dnech 15.-17.6.2010 ve Šternberku.

Spolupořadateli soutěže bylo Koordinační pracoviště BESIP – MD pro Liberecký kraj, Centrum služeb pro silniční dopravu s.p.o., Policie České republiky Krajské ředitelství Libereckého kraje.