Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který současné standardy splňuje.

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte web Libereckého kraje. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Přeskočit navigaci a přesunout k obsahu Přeskočit obsah stránky a přesunout k patičce

U kulatého stolu se diskutovalo o financování cyklostezek

Mgr. Langer Jiří

  • 08. 02. 2010 17:09
  • Rozvoj

Sdílet článek

 

 Kulatý stůl o cyklostezkách a cykloturistice uspořádal v závěru minulého týdne Liberecký kraj ve spolupráci se Sdružením obcí Libereckého kraje a občanským sdružením BEZ NEHOD. Semináře se zúčastnili  zástupci Krajské správy silnic LK, Magistrátu města Liberec, odboru dopravy; Dopravního inspektorátu Policie ČR; Ředitelství silnic a dálnic, správa Liberec; Technických služeb města Liberec; dopravně inženýrské kanceláře, a další odborníci v cyklodopravě.

 „Liberecký kraj, resort dopravy se v loňském roce rozhodl více věnovat cyklodopravě, vytvořil novou pracovní pozici cyklokoordinátora, vytvořil nový grantový program na podporu cyklodopravy a v loňském roce již vyhlásil první výzvu a podpořil 10 projektů v částce pět miliónů korun,“ řekl u kulatého stolu náměstek hejtmana pro dopravu Martin Sepp.

Hlavním tématem diskuse byla potřebnost dopravní segregace cyklistické dopravy od dopravy motorové na dopravně zatížených komunikacích v intravilánu. Možné způsoby řešení odborně představil doc. Ing. Jiří Čarský, Ph.D. z dopravní fakulty ČVÚT Praha. Velmi zajímavé byly ukázky možnosti vedení cyklodopravy v intravilánu na jednotlivých příkladech z celé ČR.

Dále se diskutovalo o možných finančních zdrojích na cyklodopravu v Libereckém kraji, a to jak evropských, tak národních a krajských. Národní finanční zdroj ze Státního fondu dopravní infrastruktury na údržbu a výstavbu cyklostezek představil Karel Havlíček, ředitel odboru řízení výdajů.

Z rozpočtu SFDI pro rok 2010 lze poskytnout příspěvek na vybranou akci maximálně do výše 75% skutečně vynaložených uznatelných nákladů stavební části při výstavbě cyklistické stezky nebo skutečně vynaložených uznatelných nákladů na údržbu cyklistické stezky, případně její části realizované v roce 2010. Žádosti o příspěvek z rozpočtu SFDI pro rok 2010 lze podávat do 20. 3. 2010 a výdaje rozpočtu pro rok 2010 činí 190 miliónů korun,“ upozornil Karel Havlíček.

Sdílet článek

Zpět
Přeskočit patičku a přesunout na konec stránky Zpět na začátek stránky