ať víme, jak to na našem webu žije?

Hejtman LK Stanislav Eichler se zúčastnil převozu ostatků Václava Havla na Pražský hrad

22. 12. 2011

Hejtman LK Stanislav Eichler (ČSSD) se spolu s ostatními hejtmany včera zúčastnil  převozu ostatků bývalého prezidenta Václava Havla na Pražský hrad do Vladislavského sálu.

Smuteční průvod vyšel v deset hodin dopoledne z areálu kasáren Hradní stráže v pražské Loretánské ulici přes Hradčanské náměstí na Pražský hrad. Rakev s ostatky prvního českého prezidenta vezli koně na stejné dělostřelecké lafetě, na níž spočívaly v roce 1937 ostatky Tomáše G. Masaryka.

Převozu na Hradčany se zúčastnili nosiči historických praporů z období legií z první světové války, první republiky a druhé světové války a bylo vystřeleno 21 slavnostních dělostřeleckých salv.

Veřejnost sledovala pietu ve Vladislavském sále z II. nádvoří Pražského hradu a z Hradčanského náměstí, kde byly umístěny velkoplošné obrazovky.

Pohřeb prvního českého prezidenta Václava Havla se uskuteční v pátek 23. prosince. Centrálním bodem programu bude poslední rozloučení, které začne v poledne v Chrámu svatého Víta na Pražském hradě.

Od středy do pátku je vyhlášen státní smutek. Na budově úřadu Libereckého kraje je od neděle vyvěšen černý prapor.

Šírová Květa
kveta.sirova@kraj-lbc.cz