ať víme, jak to na našem webu žije?

Náměstek hejtmana LK Martin Sepp (ČSSD):

23. 12. 2011

Jsem znechucen článkem redaktora Šebelky, který byl otisknut v dnešním vydání Mladé fronty DNES. Článek je plný zloby a nenávisti. Ve své nabubřelosti a dojmu neomylnosti si redaktor Šebelka dovoluje hodnotit lidi, kteří se sešli, aby uctili památku PANA PREZIDENTA. Pane Šebelko, styďte se! Jste synonymem všeho, co pan prezident nesnášel. Jakým právem můžete hodnotit lidi, kteří se chtěli s panem prezidentem důstojně rozloučit při středeční vzpomínkové akci? Využil jste neštěstí ve svůj prospěch. Píšete o morálce druhých a sám jste klesnul na dno společnosti. Fakt, že máte jiný politický názor respektuji, to, že píšete nepravdy a překrucujete fakta mě mrzí. Nevím, kdo zrovna Vám udělil právo hodnotit vzpomínkovou akci věnovanou člověku, jehož velikosti se nemůže rovnat nikdo z nás.

Osobně jsem prvního českého prezidenta Václava Havla vnímal jako úžasného člověka, díky kterému můžeme žít dnes v demokratické společnosti, ve společnosti bez cenzury, bez politického pronásledování a bez diktátu. Byl to právě on, kdo se stal symbolem nového začátku pro nás všechny, ale také byl obrovským bojovníkem za demokracii a lidská práva. Jeho úsilí a pracovní nasazení se bohužel projevilo na jeho zdraví. I přes své zdravotní problémy ale dokázal naší republiku vést a otevřít jí celému světu. Díky němu se Česká republika po desítkách let totalitní izolace opět dostala do povědomí světa. A přeci je to jen zlomek toho, co pro nás pan prezident Havel udělal.

Proto jsem se s ním přišel rozloučit a zavzpomínat na něj před libereckou radnici, stejně jako tisícovka dalších obyvatel našeho kraje.  Pan prezident pro mě hodně znamenal a jeho odchod vnímám jako obrovskou ztrátu. Sametová  revoluce mě zastihla na střední škole a v té době se pro mě stal hrdinou a symbolem všeho dobrého.

Divím se, jak Vy, jako dlouholetý redaktor, můžete napsat glosu podobného typu, která nectí  novinářskou etiku, ani medium, které jsem do této chvíle považoval za objektivní.

Martin Sepp, náměstek hejtmana pro dopravu

Pozn.: Reakce náměstka Seppa byla elektronicky zaslána J. Stránskému, vedoucímu liberecké redakce MF DNES, k uveřejnění. Bohužel pan šéfredaktor neshledal důležité tuto reakci publikovat.

Šírová Květa
kveta.sirova@kraj-lbc.cz