Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Handicapované děti z Jedličkova ústavu namalovaly unikátní obrazy a vystavují

10. 02. 2011

 

Výstavní kolekci Kouzlení barvami tvoří plátna s detaily obrazů, které ve výtvarném centru Sněženka ve Smržovce namalovaly děti s těžkým postižením z Jedličkova ústavu v Liberci. Obrázky jsou od čtvrtka 10. února vystaveny v hale liberecké pobočky VZP.

Vernisáže výstavy se zúčastnili představitelé Libereckého kraje v čele s radním pro resort zdravotnictví MUDr. Pavlem Novákem a vedoucí odboru zdravotnictví KÚLK Alenou Riegrovou. Hudebním vystoupením přispěl zpěvák, básní a hudebník Jan Kryl a orientálním tancem trojnásobná Mistryně ČR Klára Daila Jansíková. 

Organizátory projektu již dříve zaujalo, jak úžasně spontánní, barevné a kompozičně zajímavé obrazy dokázaly (za pomoci asistentů) tak těžce handicapované děti vytvořit. A rozhodli se s dílky dále pracovat. Výtvarník Jaroslav Cheben vybral z každého plátna nejzajímavější detail, které bez jakýchkoliv barevných a jiných korekcí digitalizoval a nechali přenést na fotografická plátna o rozměrech 60 x 90 cm. Vytvořila se tak úplně nová, působivá díla, která stojí za to si prohlédnout. Výstava vznikla ve spolupráci s Všeobecnou zdravotní pojišťovnou. V sídle její liberecké pobočky si ji v příštích dnech může prohlédnout veřejnost. Kolekce je doplněna fotografiemi spoluzakladatele Sněženky Jiřího Hladíka, které ilustrují, jak děti tehdy na zahradě Sněženky původní plátna malovaly.

Mgr. Langer Jiří
jiri.langer@kraj-lbc.cz
Telefon: 485 226 302
Mobil: 739 541 588