Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

O situaci ve zdravotnictví v Libereckém kraji dnes jednal radní Pavel Novák s řediteli nemocnic

09. 02. 2011

 

O situaci ve zdravotnictví způsobené odchodem lékařů v Libereckém kraji dnes jednal radní LK Pavel Novák (ČSSD) s řediteli nemocnic, ředitelem ZZS LK, p.o. a ředitelem VZP. V současné době podalo v Libereckém kraji výpověď 97 lékařů (21 Česká Lípa, 34 Liberec, 42 Jablonec n. N.).

 

„Situace v Libereckém kraji je vážná, ale není kritická, proto Liberecký kraj nebude vyhlašovat stav nebezpečí,“ řekl v úvodu tiskové konference, která následovala po jednání, krajský radní pro zdravotnictví Pavel Novák.

 

Dále radní ujistil, že akutní péče v nemocnicích zůstane zachována tak, jako doposud. Omezení se chystá pouze u plánované péče, a to vyjma specializovaných pracovišť jako je například kardiocentrum v Krajské nemocnici Liberec, a.s. apod.

 

Zástupci zdravotnických zařízení se také shodli na vytvoření koordinačního centra v režii Záchranné zdravotnické služby Libereckého kraje, kterým bude denně podávána informace o kapacitách jednotlivých nemocnic v kraji.

 

„Pacienti tak budou směřováni tam, kde jim bude poskytnuta komplexní péče. Provoz koordinačního centra bude provádět naše operační středisko, které prozatím posílíme o jednoho pracovníka,“ řekl ředitel ZZS LK, p.o. Stanislav Mackovik.

Mgr. Langer Jiří
jiri.langer@kraj-lbc.cz
Telefon: 485 226 302
Mobil: 739 541 588