Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Radní Pavel Petráček pochválil činnost jabloneckého Domova a Centra denních služeb U Balvanu

09. 02. 2011

 

Radní pro sociální věci Pavel Petráček (ČSSD) dnes navštívil Domov a centrum denních služeb, U Balvanu v Jablonci nad Nisou.

„Vedle prohlídky domova bylo mou hlavní náplní návštěvy domova setkání s klienty.  V průběhu návštěvy jsem se přesvědčil, že jsou zde spokojeni a je jim poskytována náležitá a špičková péče.“ řekl radní.

„V tomto zařízení sociálních služeb jsme také natáčeli pořad „Zeptali jsme se“, ve kterém chceme   postupně představit naše příspěvkové organizace a ukázat divákům, jaké sociální služby Liberecký kraj zajišťuje,“  doplnil.

Podle něj je posláním tohoto Domova podpora lidí s mentálním postižením v dospělém věku, podle jejich individuálních schopností, tak, aby dosáhli maximální možné míry nezávislosti. Jde o to umožnit dospělým lidem s mentálním postižením způsob života srovnatelný s jejich vrstevníky.„Naším cílem je vytvořit klientům zázemí, které se bude co nejvíce blížit životu ostatní populace a zároveň bude naplňovat jejich potřebu jistoty a bezpečí domova. Podporujeme jejich sebevědomí, rozvíjíme samostatnost podle jejich individuálních schopností. Zároveň chceme nabídnout možnost pracovního uplatnění v rámci pracovní terapie v Centru denních služeb,“ uvedl ředitel Jiří Bezouška.

V současné době má Domov 36 stálých klientů a Centrum denních služeb navštěvuje kolem 45 klientů. Liberecký kraj Domov a centrum dotuje ročně částkou 2,5 miliónu Kč.

V příštím týdnu Pavel Petráček navštíví 17. února ve 13 hodin Den otevřených dveří v Poradně Bílého kruhu bezpečí, Palachova 504/7,   v Liberci.


Cílová skupina Domova a Centra denních služeb v jablonci nad Nisou

  • Lidé s mentálním postižením (lehkého až těžkého stupně) starší 18ti let
  • Bez psychiatrické zátěže
  • Bez potřeby trvalé zdravotní péče

Organizační jednotky zařízení

  • Domov pro lidi se zdravotním postižením, Erbenova 21, Jablonec n. N.
  • Domov pro lidi se zdravotním postižením, Lesní 27a, Jablonec n. N.
  • Centrum denních služeb, U Balvanu 2, Jablonec nad Nisou

Způsob poskytování služeb

  • Služby poskytujeme na základě uzavřené smlouvy mezi poskytovatelem a uživatelem resp. opatrovníkem.
  • Uživatel je v nevýhodném postavení vůči zařízení ( je závislý na službě ) a proto se v naší službě řídíme etickým kodexem a základními principy služby.

Kde je služba poskytována:

CDS je zařízení s denním pobytem. Službu poskytujeme v dvoupodlažní bezbarierové budově, která byla za podpory Krajského úřadu Libereckého kraje zcela nově zrekonstruována.Výhodou je nájezdová rampa a parkovací plocha před CDS.

Objekt je umístěn v klidné části města, ale téměř v centru. Dostupnost zařízení je velmi dobrá, CDS se nachází pod hlavním nádražím Jablonec nad Nisou, u konečné tramvajové zastávky do Liberce a v blízkosti jsou i zastávky MHD.

Kolem budovy je terasa, kterou naši uživatelé využívají k relaxaci a odpočinku.

Doba poskytované péče v CDS:

Provozní doba CDS je od 6,30 do 16,30 hodin. Služby, v plném rozsahu péče a denní program uživatelů, jsou rozděleny do proporcí v čase od 8,30 hod do 14,30 hodin. Služba je poskytována denně, kromě sobot, nedělí a svátků.

Mgr. Langer Jiří
jiri.langer@kraj-lbc.cz
Telefon: 485 226 302
Mobil: 739 541 588