Hejtman Libereckého kraje převzal Plaketu HZS ČR

Šírová Květa

• 02. 11. 2010 10:05

Generální ředitel HZS ČR genmjr. Ing. Miroslav Štěpán udělil ve středu 27. října u příležitosti Státního svátku vzniku samostatného Československého státu Plaketu Hasičského záchranného sboru ČR hejtmanovi Libereckého kraje Mgr. Stanislavu Eichlerovi. Hejtman si Plaketu HZS ČR převzal společně s dalšími 58 oceněnými v Trojském zámku v Praze.

„Plakety si velmi vážím a beru ho jako ocenění práce celého Krizového štábu Libereckého kraje. Srpnové povodně byly velkou zkouškou pro nás všechny, ale tou největší pro obyvatele postižených oblastí Libereckého i Ústeckého kraje, proto budu dál dělat maximum proto, abychom sehnali dostatek finančních prostředků na obnovu poškozeného území“ řekl hejtman Libereckého kraje Stanislav Eichler.

Generální ředitel HZS ČR genmjr. Ing. Miroslav Štěpán rozhodl o udělení dvou medailí „Za statečnost“, sedmi Čestných medailí, čtyř Plaket, 14 medailí „Za zásluhy o bezpečnost“ a 32 medailí „Za věrnost I. stupně“.

Plaketa HZS ČR se uděluje: a) zahraničním a domácím osobnostem za aktivní účast na významných jednáních nebo snahu vedoucí k dosažení úmluv, jejichž předmětem je řešení záležitostí požární bezpečnosti nebo ochrany obyvatelstva a majetku v rámci integrovaného záchranného systému nebo krizového řízení, b) právnickým osobám za činnosti, kterými se významně podílejí na zabezpečování požární bezpečnosti nebo ochrany obyvatelstva a majetku v rámci integrovaného záchranného systému nebo krizového řízení a c) fyzickým osobám za spolupráci s Hasičským záchranným sborem České republiky při plnění jeho úkolů.

Společně s hejtmanem LK Stanislavem Eichlerem byli ocenění ještě další osobnosti z Libereckého kraje:

Medaili „Za zásluhy o bezpečnost", která se uděluje hasičům, občanským zaměstnancům nebo fyzickým osobám za dlouhodobé příkladné pracovní úsilí a osobní iniciativu na úseku požární bezpečnosti a ochrany obyvatelstva a majetku v rámci integrovaného záchranného systému nebo krizového řízení, za pomoc při letošních srpnových povodních v Libereckém kraji převzali:

plk. Ing. Jiří Kovalský, Ph.D., ředitel územního odboru Semily HZS Libereckého kraje

mjr. Bc. Jaromír Mottl, velitel stanice Liberec HZS Libereckého kraje

Vladimír Stříbrný, starosta obce Heřmanice

Mgr. Martin Půta, starosta města Hrádek nad Nisou

Ing. Dan Ramzer, starosta města Frýdlant

Bc. Stanislav Mackovík, ředitel Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje

Ing. Jaroslav Jaroušek, ředitel Povodí Labe

Ing. Stanislava Jakešová, vedoucí odboru dopravy Libereckého kraje

Medaili „Za věrnost I. stupně", která  se uděluje příslušníkům HZS ČR za dosahování velmi dobrých výsledků ve služební činnosti ve spojení s dobou trvání pracovního nebo služebního poměru v délce nejméně 30 let, obdrželi:

mjr. Jan Šefr, velitel centrální stanice Jablonec nad Nisou