Kraj řeší čerpání finančních prostředků na opravy silnic po povodních

• 16. 11. 2010 14:33

Rada kraje na svém dnešním zasedání vzala na vědomí

1. Realizaci stavby "Přeložka komunikace II/592 Chrastava - II. etapa" uplatněná v 19. kole výzvy ROP a likvidaci následků povodní 2010 na I. etapě stavby přeložky komunikace II/592 v Chrastavě.

2. Předložené dílčí vyúčtování prvotních nákladů na záchranné a likvidační práce v rámci řešení krizové situace při povodních v srpnu 2010 ve výši 35 302 056 Kč.

Rada kraje také souhlasila s předloženým návrhem na čerpání finančních prostředků na opravy silnic II. a III. třídy po povodních v srpnu 2010:

1. S vyčleněním prostředků z částky 35 302 506 Kč mezi Krajskou správu silnic Libereckého kraje ve výši 33 583 193 Kč na pokrytí nezbytných opatření v rámci řešení krizové situace a částku 1 718 406 Kč Libereckému kraji.

2. S předložením žádosti do programu "Obnova obecního a krajského majetku postiženého živelní nebo jinou pohromou" ve výši 22 201 197 Kč se závazkem úhrady podílu Libereckého kraje v celkové výši 50% nákladů 11 100 599 Kč jako součásti úvěru "Financování komplexní revitalizace mostů na silnicích II. a III. třídy na území Libereckého kraje"

.

3. S předložením žádosti do programu "Obnova obecního a krajského majetku postiženého živelní nebo jinou pohromou" ve výši 186 200 000 Kč se závazkem úhrady podílu Libereckého kraje v celkové výši 50% nákladů 93 100 000 Kč jako části úvěru "Financování komplexní revitalizace mostů na silnicích II. a III. třídy na území Libereckého kraje".