ať víme, jak to na našem webu žije?

Benátská noc opět nalákala do Liberce fanoušky z celé republiky

30. 07. 2013

Letošní 21. ročník hudebního festivalu Benátská noc podruhé ve své historii začala a skončila ve sportovním areálu Vesec v Liberci. Letos mu kralovali finští symfoničtí metalisté Nightwish, britská kapela James nebo švédští Sabaton. Stranou nezůstaly ani hvězdy českého hudebního nebe jako Walda Gang, David Koller, Marta Kubišová nebo Aneta Langerová.

Kralovalo sice úmorné vedro, ale fanoušci ho snad ani necítili. Sportovní areál ve Vesci žil totiž čtyři dny naplno. Dohromady na všechny dny festivalu dorazilo odhadem až 20 tisíc posluchačů. Benátská noc tak pomáhá přilákat do areálu návštěvníky a mezi fanoušky hudebního festivalu šíří povědomí o městě Liberci a Libereckém, kraji. I proto hejtman LK Martin Půta převzal nad touto akcí záštitu a festivalu věnoval dva dny. Obdobně jej svou přítomností podpořila i náměstkyně hejtmana Zuzana Kocumová.

Z plejády několika desítek kapel nejvíc bodovala u návštěvníků finská metalová kapela Nightwish, která vůbec poprvé představila svou novou zpěvačku Floor Jansenovou. Z českých skupin zaujal Kamil Střihavka s BSP,  Blue Effect  a hlavně Pražský výběr.

jiri.langer@kraj-lbc.cz