Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Mistry ČR záchranných psů jsou hasiči z Hejnic

17. 09. 2013

Mistrovství České republiky záchranných psů, psovodů IZS ČR pro rok 2013 se konalo 13. a 14. září v Plumlově. Vítězství si odnesli psovodi Sboru dobrovolných hasičů Hejnice, kteří vyslali družstvo ve složení Karolína Klinovská (vedoucí družstva), Pavel Morávek a Atty Duvalmar (plochy) a Jindřich Nečas a Airra Artemis Terra (sutiny).Druhé skončilo družstvo ZBK Jihomoravského kraje a bronz si odvezl tým SZBK ČR. Jindřich Nečas s Airou zároveň vybojovali titul mistrů ČR v sutinovém vyhledávání.

Tříčlenná družstva nejprve vyrazila na páteční noční etapu do staré pískovny u Určic, kde se utkala ve vyhledávání osob na volném prostranství. Ve stejném duchu se neslo i sobotní vyhledávání v sutinách, kde musel každý pes v limitu třiceti minut najít čtyři ukryté osoby.

Zpráva potěšila i hejtmana LK Martina Půtu.

„Práce hasičů si samozřejmě vážím, jejich náročnou práci jsem zblízka poznal při povodních v roce 2010 i letos v červnu. K úspěchu jim blahopřeji a věřím, že při nějaké příležitosti je budou moci v brzké době navštívit a poblahopřát jim osobně,“ řekl hejtman.

Celorepublikové klání pořádala Záchranná brigáda kynologů Jihomoravského kraje ČR a zúčastnilo se ho deset českých a jeden německý tým.                                                  

                                                                        

Mgr. Langer Jiří
jiri.langer@kraj-lbc.cz
Telefon: 485226302
Mobil: 739541588