ať víme, jak to na našem webu žije?

Největší regionální veletrh cestovního ruchu Euroregion Tour 2013 začal v Jablonci n. N.

21. 03. 2013

Již 13. ročník mezinárodního veletrhu cestovního ruchu EUROREGION TOUR 2013 dnes slavnostně začal v Eurocentru v Jablonci nad Nisou. Potrvá do soboty 23. března.

Slavnostní pásku přestřihli Albrecht z Valdštejna, náměstkyně hejtmana LK Hana Maierová, primátor města Petr Beitl, náměstek liberecké primátorky Jiří Rutkovský, ředitel NPÚ na Sychrově Miloš Kadlec a další hosté. VSTUP NA VELETRH JE ZDARMA!

„Letošní veletrh se koná pod heslem Proměny času a kloubí k sobě zejména historické a technické památky,“ uvedla mimo jiné náměstkyně hejtmana.

Největší regionální veletrh cestovního ruchu v České republice podle ní je třeba chápat zejména jako významný příspěvek k rozvoji turismu v našem a okolních krajích, ale i v celé České republice i na Slovensku. Návštěvníci získávají informace o možnostech svých dovolených, ale i podněty k jednodenním či vícedenním výletům ve svém nejbližším i vzdálenějším okolí.

„Jde o to, že na jednom místě lze získat informace o místech, které jsou méně známé, ale přitom jsou na dosah ruky,“ dodala.

Veletrh Euroregion Tour shrnuje nabídku turistických aktivit v Libereckém kraji i nabízí možnosti aktivního kulturního, sportovního i společenského vyžití rekreantů, turistů či jen náhodných návštěvníků nejen našeho regionu, ale i cestovatelů toužících najít skvělé turistické cíle svých výletu v Královéhradeckém, Ústeckém nebo Středočeském kraji, a třeba i Prešovském kraji, v příhraničních oblastech Polska či Saska.

Jablonecký Veletrh již tradičně přináší pestrou turistickou nabídku krajů, regionů, měst a obcí, cestovních a dopravních kanceláří, lázní a wellness, památek, center volnočasových aktivit a dalších subjektů z oblasti cestovního ruchu.

Zajímavý je i odborný doprovodný program, který bude v roce 2013 zaměřen na využití památek v cestovním ruchu, zážitkovou turistiku a technické památky.

Lákadlem bude jistě koncert skupin Mňága&Žďorp a Vypsaná Fixa v rámci turné Tugedrtůr 2013, který se uskuteční v sobotu 23. 3. 2013 v Eurocentru v Jablonci nad Nisou. Otevírací doba veletrhu je:

Ø Čtvrtek: 10:00 – 18:00

Ø Pátek:10:00 – 18:00

Ø Sobota: 9:00 – 12:00

Kompletní informace o veletrhu najdete na webových stránkách veletrhu www.euroregiontour.cz.

Mgr. Langer Jiří
jiri.langer@kraj-lbc.cz