Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Občanská sdružení LK již vědí, jaké budou mít postavení v rámci nového občanského zákoníku

12. 09. 2013

Liberecký kraj ve spolupráci s občanským sdružením Služba škole MB uspořádal 11. září v sídle KÚ LK v Liberci seminář Změny občanských sdružení v souvislosti s novým občanským zákoníkem.

JUDr. Lenka Deverová, advokátka, členka Výboru pro legislativu a financování Rady vlády pro nestátní neziskové organizace, seznámila 205 účastníků z neziskových organizací a místních samospráv s jejich postavením a činností po 1. lednu 2014 podle znění nového občanského zákoníku a s možnostmi transformace občanských sdružení.

Účastníci se tak například dozvěděli, co znamená možnost nebo nutnost transformace občanských sdružení, jaké bude postavení občanských sdružení podle nového občanského zákoníku, co s organizačními jednotkami s právní subjektivitou nebo jaké jsou výhody spojené se statusem veřejné prospěšnosti a jak ji získat,“ vypočítala namátkou radní Ivana Hujerová s tím, že rovněž informovala o uzavření dohody o partnerství a spolupráci mezi Libereckým krajem a Asociací neziskových a nevládních organizací Libereckého kraje (ANNOLK) a o finanční podpoře kraje na profesionalizaci asociace.

Předsedkyně ANNOLK Květa Morávková na závěr představila možnosti spolupráce a podpory neziskovým organizacím v nastávajícím období.

Účast na semináři byla hrazena Libereckým krajem.

 

Mgr. Langer Jiří
jiri.langer@kraj-lbc.cz
Telefon: 485226302
Mobil: 739541588