ať víme, jak to na našem webu žije?

Starostové LK se zajímali o nové technologie čištění odpadních vod

13. 03. 2013

Liberecký kraj uspořádal 12. března ve spolupráci s a.s. Aquatest Praha seminář nazvaný Čištění odpadních vod pro malé a střední obce.

Seminář zahájil náměstek hejtmana, Josef Jadrný, který mimo jiné  informoval o aktuální výzvě pro příjem žádostí do Programu vodohospodářských akcí Libereckého kraje.

Hlavní referát přednesli zástupci společnosti Aquatest.

„Společnost Aquatest představila účastníkům  řadu technologií čištění odpadních vod, které jsou využitelné a výhodné pro malé a střední obce,“ řekl náměstek hejtmana LK s tím, že u každé technologie byly zhodnoceny její klady a zápory a využitelnost v obcích, zejména v závislosti na počtu obyvatel.

Zaměstnanci Odboru životního prostředí KÚ LK poté poskytli nové informace o Plánu rozvoje vodovodů a kanalizacích a jeho změnách a dále aktuální  zprávy o podpoře vodohospodářské infrastruktury v ČR v roce 2013.

„Jsem velmi mile překvapen, že o seminář byl především z řad starostů a úředníků obecních úřadů nebývalý zájem.  Je to dobře, že životní prostředí není lidem lhostejné,“ uzavřel Josef  Jadrný.

Mgr. Langer Jiří
jiri.langer@kraj-lbc.cz