Díky soutěži ASEKOL se vybralo skoro 16 tisíc kusů starého elektra, vítěz získal tablet

• 12. 03. 2013 16:57

Skončila velká sběrová soutěž Sbírej a vyhraj!, která si kladla za cíl zvýšit povědomí občanů o třídění elektra. V každém kraji odměnila společnosti ASEKOL, pořadatel soutěže, jednoho šťastlivce tabletem Samsung a další čtyři výherce hodnotnými cenami. V Libereckém kraji získal 1. cenu - tablet Daniel Bobvoš z Hrádku n. N., 2. cenu - fotoaparát Bibiana Bucharová, Jablonec n.  N., 3. cenu - DVD TRAVEL Radka Lánská, Jablonec n. N., 4. cenu - MP4 Danuše Civínová, Dubá, a 5. cenu - fotorámeček Ondřej Matouš rovněž z Jablonce n. N. Ceny předal náměstek hejtmana LK pro životní prostředí a zemědělství Josef Jadrný.

„Díky téměř 3 000 účastníků soutěže se vybralo celkem 14 555 kusů starých spotřebičů. Nejvíce se snažili občané Moravskoslezského a Ústeckého kraje. Za odměnu ASEKOL rozdal 14 tabletů a 56 dalších cen v celkové hodnotě více než 250 tisíc,“ uvedla manažerka komunikace: Hana Ansorgová.

Téměř 3 000 lidí ze stovek obcí po celém Česku soutěžilo ve sběru starého elektra. Za každých pět starých spotřebičů donesených na sběrný dvůr dostali cenná razítka do herního letáku. S tím se pak mohli účastnit velkého slosování. Soutěž Sbírej a vyhraj, která probíhala od listopadu loňského roku do letošního února, nakonec rozdělila mezi občany 14 tabletů Samsung a dalších 56 cen (fotoaparáty, DVD přehrávače, MP4 a foto rámečky). Losovalo se za každý kraj a odměňovalo se pět vylosovaných šťastlivců. Díky soutěži se vybralo 14 555 starých spotřebičů, zejména všemožné drobné spotřebiče, jako mobily, počítačové myši a klávesnice a další.

„Zájem občanů nás potěšil. Někteří nám dokonce poslali i deset letáků, což znamená, že museli odevzdat na padesát starých spotřebičů. Je to důkaz, že v domácnostech zůstává stále velké množství nefunkčních spotřebičů, které je možné získat k recyklaci,“říká spokojeně Hana Ansorgová z firmy ASEKOL. Ta se zabývá zpětným odběrem elektroodpadu a mimo jiné provozuje například známé červené kontejnery.

Tabulka s výsledky soutěže

Celkem

2 911

14 555

ASEKOL, s.r.o., je nezisková společnost, která od roku 2005 provozuje kolektivní systém zpětného odběru elektrozařízení. Na základě zápisu vedeného u Ministerstva životního prostředí ČR zajišťuje zpětný odběr elektrozařízení v oblastech výpočetní, telekomunikační a kancelářské techniky, spotřební elektroniky, nástrojů, hraček a vybavení pro volný čas a sport, přístroje pro monitorování a kontrolu a výdejní automaty (tj. skupiny 3, 4, 6, 7, 8, 9 a 10). ASEKOL má uzavřeny smlouvy o zřízení míst zpětného odběru s 4 214 městy a obcemi a 2 568 opravnami a prodejnami elektro. Další tisíce sběrných míst vznikly díky vývoji a instalaci různých druhů kontejnerů na drobná elektrozařízení. Provozovaných více než 12 500 sběrných míst zajišťuje společnosti ASEKOL nejhustší sběrnou síť vysloužilých elektrozařízení ze všech kolektivních systémů v ČR i v Evropě. V roce 2012 vybral ASEKOL od každého občana ČR průměrně 1,63 kg elektroodpadu.

Kontakty

AMI Communications, spol. s r. o.: Týn 641/4, Praha 1, Šimon Slavík, e-mail: simon.slavik@amic.cz, tel.: 724 464 953, www.amic.cz/press

ASEKOL s. r. o.: Čs. exilu 8, Praha 4, manažerka komunikace: Hana Ansorgová, e-mail: ansorgova@asekol.cz, tel.: 602 164 173, www.asekol.cz