Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Herečka Zdeňka Žádníková Volencová přečte studentům na Jeronýmovce z čítanky příběhy lidí postižených totalitou

12. 12. 2013

Období nesvobody přibližuje studentům 
čítanka 
proti
totalitěnazvaná Abychom nezapomněli.V úterý 17. prosince v 10 hodin přečte některé příběhy z této čítanky studentům Gymnázia a Střední odborné školy pedagogické v Liberci herečka Zdeňka Žádníková Volencová. Spolu s ní se představí Karel Brázda, člen Konfederace politických vězňů ČR z Liberce, který byl v únoru 1955 zatčen a odsouzen za velezradu na 15 let, z nichž si "odseděl" ve vězení téměř 11. Propuštěn byl v roce 1965.

Akci uvede Jan Formánek, starosta Spolku českých právníků Všehrd. 

Ilustrovaná sbírka 30 pozoruhodných životních příběhů lidí postižených totalitou ze 16 evropských zemí, obsahující fotografie a faksimile dokumentů, bude mít v Liberci premiéru, neboť české vydání vyšlo teprve v září letošního roku. Čítanku vydala Platforma evropské paměti a svědomí, nadace Konrad-Adenauer-Stiftung vydala Platforma evropské paměti a svědomí a Konrad-Adenauer-Stiftung s podporou Evropského institutu odkazu šoa a ve spolupráci se Spolkem českých právníků Všehrd a pod
záštitou
Ministerstva
školství,
mládeže
a
tělovýchovy
ČR.


Celý projekt vede vnučka Jaroslava Heyrovského Neela Winkelmann – Heyrovská. Čítanku
doprovází
soubor
krátkých
dokumentárních
filmů
o
obětech
totalit.


Platforma pořádá v měsících říjen – prosinec 2013 sérii představení čítanky na středních školách v krajích ČR a každé navštívené škole věnuje sadu čítanek pro studenty.

 Více na: (http://www.memoryandconscience.eu/book-version/mezinarodni-citanka-abychom-nezapomneli-vypoved-o-totalite-v-evrope/).

Zdeňka Žádníková Volencová se narodila 25. 10. 1974 v Ústí nad Orlicí a vyrůstala v České Třebové.
Po maturitě na gymnáziu vystudovala katedru loutkového a alternativního herectví na DAMU. Od roku 1996 je členkou souboru Dejvického divadla, Její první televizní vystoupení bylo po boku Kláry Issové a Lukáše Vaculíka v seriálu Lékárníkovic holka (1996). Také se objevila na televizních obrazovkách, například v pohádce O zlé a dobré vodě (1997) nebo Kašpárkovy rolničky (1999). Popularitu jí přinesla role Ivany Kučerové-Hruškové v seriálu Rodinná pouta (2004) a Velmi křehké vztahy.
Má 4 děti - dcery Andrea (11), Jana (7), Zuzana (2), a syna Jirku (4 měsíce).

Mgr. Langer Jiří
jiri.langer@kraj-lbc.cz
Telefon: 485226302
Mobil: 739541588