Na kraji se koná seminář na téma Podpora pro identifikaci a realizaci eko-efektivních a finančně přínosných inovací

• 12. 09. 2011 11:26

Náměstek hejtmana LK Vít Příkaský zahájí 21. září ve 14 hodin v budově Krajského úřadu Libereckého kraje, U jezu, v zasedací místnosti č. 326a, v Liberci v rámci realizace projektu „Budování kapacit podpory udržitelné výroby a spotřeby v Libereckém kraji“ informační seminář „Podpora pro identifikaci a realizaci eko-efektivních a finančně přínosných inovací“.

„Součástí semináře bude představení metodiky vstupního hodnocení eko-efektivních inovací v  podnicích a organizacích, včetně informací o zkušenostech s uplatněním této metodiky v praxi,“ uvedl Vít Příkaský.

Na závěr semináře bude možnost individuálních konzultací k tématu semináře a k účasti v projektu.Účast na semináři je zdarma.

Další informace k projektu lze získat na webových stránkách Informačního portálu Libereckého kraje pro inovace www.portal-inovace.cz v sekci Udržitelná spotřeba a výroba.

Pozvánka na seminář

Podpora pro identifikaci a realizaci eko - efektivních

a finančně přínosných inovací

Čas konání semináře:

dne 21. 9. 2011 od 14:00 hod.

Místo konání semináře:

Krajský úřad Libereckého kraje, U jezu 642/2a, Liberec

zasedací místnost č. 326a

Program semináře

13:30 – 14:00

Registrace účastníků

14:00 – 14:10

Úvodní slovo

• RNDr. Vít Příkaský, náměstek hejtmana pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů a rozvoje venkova

14:10 – 14:20

Strategie Libereckého kraje v oblasti podpory inovací a udržitelného rozvoje, představení projektu

• Zástupce Krajského úřadu Libereckého kraje

14:20 – 14:30

Financování z Revolvingového fondu MŽP

• Ing. Růžička, Ministerstvo životního prostředí

14:30 – 15:00

Představení metodiky vstupního hodnocení eko-efektivních inovací v podnicích

·    Postupy používané pro identifikaci potenciálu eko-efektivních opatření

·    Identifikace oblastí klíčových změn na jednotlivých úrovních podniku

·    Identifikace vhodných nástrojů, analýza proveditelnosti

·    Realizace inovací a způsoby jejich financování

·    Výsledky již realizovaných vstupních hodnocení

• Ing. Vladimír Dobeš, M.Sc., ENVIROS s.r.o.

15:00 – 15:30

Zkušenosti z již realizovaných vstupních hodnocení

§   Prezentace zkušeností z již realizovaných obdobných projektů – případové studie vstupního hodnocení

o        Ing. Petr Marx, MARX systems, s.r.o.

o        Ing. Pavel Růžička, MŽP

15:30 – 15:40

Představení Informačního centra udržitelné spotřeby a výroby v Libereckém kraji

Možnosti zapojení do projektu

·          Představení možností zapojení do projektu:

ü      realizace vstupního hodnocení v podniku

ü      účasti v certifikovaném kurzu Manažer USV

o        Ing. Vladimír Dobeš, M.Sc., ENVIROS s.r.o.

o        Mgr. Luboš Vašek, AECOM CZ s.r.o.

15:40 – 16:00

Diskuse

16:00 – 16:10

Shrnutí a závěr

Po ukončení semináře bude možnost individuálních konzultací

k tématu semináře a k účasti v projektu

Dotazy a přihlášky k účasti směřujte prosím na e-mailovou adresu usv@kraj-lbc.cz ,

nebo na adresu kontaktních osob Informačního centra udržitelné spotřeby a výroby,

Mgr. Luboše Vaška, Lubos.Vasek@aecom.com, nebo

Mgr. Stanislavy Prokšové, Stanislava.Proksova@aecom.com .

Seminář se koná v rámci realizace projektu „Budování kapacit podpory udržitelné výroby a spotřeby v Libereckém kraji“, který byl podpořen z Revolvingového fondu Ministerstva životního prostředí“ (viz logo v příloze).

Dotazy a přihlášky k účasti směřujte prosím na e-mailovou adresu usv@kraj-lbc.cz nebo na kontaktní e-mailové adresy Informačního centra udržitelné spotřeby a výroby, a to konkrétně Mgr. Luboše Vaška, Lubos.Vasek@aecom.com, nebo Mgr. Stanislavu Prokšovou, Stanislava.Proksova@aecom.com