Pozvánka na tiskovou konferenci

20. 01. 2006
[id:3511|autor:Futerová Linda|email:linda.futerova@kraj-lbc.info|telefon:485 226 302|mobil:739 541 588|aktualizace:]

Dovoluji si Vás pozvat na tiskovou konferenci k projektu Regionální systém ekologické výchovy, vzdělávání a osvěty Libereckého kraje, která se koná v úterý 24. ledna v 9. 30 hod. v sídle Libereckého kraje v zasedací místnosti zastupitelstva 326a.

Ekologické výchově se v Libereckém kraji daří. Po zřízení nové krajské příspěvkové organizace, která bude připravovat především programy pro školní kolektivy, dosáhl Liberecký kraj dalšího úspěchu - získal dotaci na projekt Regionální systém ekologické výchovy, vzdělávání a osvěty Libereckého kraje. Projekt s rozpočtem 19,6 mil. Kč bude hrazen ze 75 % z Evropského sociálního fondu a z 25 % z prostředků Ministerstva životního prostředí České republiky. Kraj tedy nemusí poskytnout vlastní podíl, jak je tomu běžné u drtivé většiny dotací Evropské Unie.

Rozhodnutí o poskytnutí dotace bude slavnostně podepsáno na tiskové konferenci. Ministerstvo životního prostředí bude zastupovat Mgr. Jakub Kašpar, ředitel odboru vnějších vztahů a Liberecký kraj náměstek hejtmana zodpovědný za rozvoj venkova, zemědělství, životní prostředí a informatiku Radim Zika. Na tiskové konferenci budou dále k dispozici pracovníci ministerstva životního prostředí, Libereckého kraje a zástupci projektových partnerů.

Těšíme se na setkání s Vámi