Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Tiskové avízo

05. 01. 2005
[id:2458|autor:Futerová Linda|email:linda.futerova@kraj-lbc.info|telefon:485 226 302|mobil:724 030 320|aktualizace:]

Liberecký kraj se dnes připojí k uctění památky obětem katastrofy v jihovýchodní Asii. Vláda na dnešní den vyhlásila v souladu s iniciativou Evropské unie  v České republice smutek za oběti ničivé katastrofy a vyzvala občany, aby drželi ve 12:00 hodin tři minuty ticha. Státní vlajka je na budově Krajského úřadu Libereckého kraje spuštěna na půl žerdi a všichni zaměstnanci úřadu se také připojí k této upomínce.

 

Liberecký kraj se rovněž rozhodl pomoci obětem této katastrofy. Hejtman Libereckého kraje Petr Skokan předloží lednovému zastupitelstvu návrh na podpoření finančního konta ve výši 100 000,- Kč, které zřídil Přemysl Sobotka na podporu ničivé katastrofy.

 

Dnes také požádal jednatel společnosti Hand for help, o. p. s., Jaromír Dolanský, hejtmana Libereckého kraje o uvolnění jednoho pracovníka Krajského úřadu Libereckého kraje Stanislava Mackovíka z odboru zdravotnictví a MUDr. Jana Nedvídka, primáře interny Krajské nemocnice v Liberci, do humanitární mise na Srí Lanku. Tým s sebou poveze mobilní dětskou ordinaci. Nad touto akcí převzal záštitu předseda Senátu PČR Přemysl Sobotka.

Futerová Linda
linda.futerova@kraj-lbc.cz
Telefon: 485 226 302
Mobil: 724 030 320