Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Tiskové avízo

16. 05. 2005
[id:2833|autor:Futerová Linda|email:linda.futerova@kraj-lbc.info|telefon:485 226 302|mobil:724 030 320|aktualizace:]

Celokrajský den chovatelů ovcí a koz

V sobotu 21. května 2005 pořádá Liberecký kraj, resort rozvoje venkova, zemědělství, životního prostředí a informatiky, ve spolupráci s Regionální agrární radou Libereckého kraje 2. celokrajský den chovatelů ovcí a koz.  Na programu bude přehlídka plemen ovcí a koz chovaných v Libereckém kraji, ukázky využití pasteveckých psů či výstava a prodej produktů z chovů ovcí a koz. Krajská organizace Svazu chovatelů ovcí a koz Libereckého kraje, která se na organizaci akce také podílí, využije toto setkání k seznámení veřejnosti s perspektivou chovu ovcí a koz a s novými poznatky v tomto odvětví.

Chov ovcí a koz je jednou z důležitých součástí diverzifikace zemědělské výroby především v podmínkách hůře obdělávatelných ploch a chráněných krajinných oblastí. Je dobře, že si výrobky, které chovatelé ovcí a koz produkují, pomalu, ale jistě nalézají cestu ke spotřebiteli a jsou zdravým obohacením jídelníčku obyvatel,“  řekl Radim Zika, náměstek hejtmana pověřený vedením tohoto resortu, který nad konáním akce převzal záštitu.

 

Akce na Středním odborném učilišti zemědělském v Doksech proběhne v sobotu 21. května od 9:30 hod.

 

Těšíme se na setkání s Vámi

Futerová Linda
linda.futerova@kraj-lbc.cz
Telefon: 485 226 302
Mobil: 724 030 320