Týden s Tulipánem propaguje v Liberci chráněné dílny i kulturu, bude světový rekord tancujících mazurku?

• 10. 11. 2013 12:38

Tradiční multižánrová charitativní akce pořádáná neziskovou organizací Sdružení TULIPAN se představí již po šesté. v Liberci. Týden s TULIPANEM od 11. do 15. listopadu je další možností, jak občany seznámit s činností organizace a případně ji také finančně podpořit.

Tuto významnou akci  podpořilo  Statutární město Liberec ze svého kulturního fondu, záštitu převzali primátorka Martina Rosenbergová a hejtman Libereckého kraje Martin Půta.

A jako každý rok má opět co nabídnout ze své palety zajímavých kulturních akcí. Sdružení TULIPAN se od svého založení (2004) věnuje zejména provozování chráněné dílny. Od té doby se stále rozrůstá a to nejen v počtu zaměstnanců. Rozšiřuje zejména služby, které nabízí široké veřejnosti. V současnosti zde pracuje 54 zaměstnanců se zdravotním handicapem, pro které je tato práce většinou jediným zdrojem obživy.

Letošní ročník podpořil známý český herec Ladislav Hampl, který zároveň uvede v 15 hodin pondělní Módu s TULIPANEM v OC Forum Liberec, na které budou prezentovat své modely Střední průmyslová škola textilní Liberec, Střední odborné učiliště fashion design Kateřinky, Indické šaty, Monaga -boutique-Liberec Vera Marsalli - svatební a plesové studio. Všechny tyto modely budou zdobit doplňky a šperky vyrobené v chráněné dílně TULIPAN. Nebudou chybět ale i soutěže pro děti a dospělé o ceny z chráněné dílny.

V úterý se uskuteční v budově Nového magistrátu v 17.30 hodin vernisáž fotografií nadšených umělců, jejichž díla budou nakonec dražena a získaný obnos bude věnován chráněné dílně.

Středa bude věnována alternativnímu divadlu v libereckém Klubu V v ulici 5. května.  V 19 hodin se představí soubory a seskupení herců z Budilovy divadelní školy, dále DUO BonneB art a vše zakončí představení seskupení Zuzky na Kafi.

Ve čtvrtek od 13 hodin se bude TULIPAN snažit roztančit celé liberecké náměstí. Stejně jako v minulém ročníku nabádá TULIPAN všechny, aby se společně zasloužili o Guinnessův rekord v počtu tančících mazurku. Čtvrteční akce proběhne na náměstí dr. Edvarda Beneše, kde vystoupí kapely a seskupení různého hudebního žánru, např. bubenická show Aries, A-Styl, Rachot band aj.

Poslední páteční akce uzavírá celý týden od 18 hodin koncerty převážně rockových kapel v klubu Vlak v Liberci, mezi které patří legendární liberecká kapela Lessyho Woheň, Streat of Banana nebo Swallow This.

Veškerý  výtěžek ze vstupného bude použit pro chráněné dílny Sdružení TULIPAN !!!

Na co můžete  letos těšit?

PONDĚLÍ 11.11.2013

V pondělí celý týden v OC FÓRUM  zahájí Ladislav Hampl a svoje  módní kreace předvedou liberecké umělecké školy.

15.00- Slavnostní zahájení za účasti Ladislava Hampla

15.00 - 15.45 – autogramiáda Ladislava Hampla

15.15 - 17.00 Módní přehlídka

Prodej  výrobků TULIPAN- skvělý vánoční dárek!!!!

Soutěže pro děti dospělé o malé ceny

ÚTERÝ 12.11.2013 17.30

Můžete se těšit na zajímavé fotografie známých i méně známých  fotografů.

Každý fotograf věnuje do aukce 1 fotografii, která bude vydražena  a výtěžek bude věnován na Sdružení  TULIPAN.

STŘEDA 13.11.2013-  V KLUB, ulice 5.května  vstupné 30 Kč

Středa je  věnována  netradičnímu  divadlu

19.00 Budilovo divadelní škola-Madame Likvidátor s protagonistkou  Vendula Prager  divadelní skeč je o manipulaci

19.30 DUO  BonneB  art -- Kaleidoskop barevných střípků   divadelně- tanečního Dua

20.00 Zuzka na Kafi- Červený gauč -  mladá začínající skupina, kterou vede Jiří Melnikov.

ČTVRTEK 14.11.2013 – 20 Kč

Čtvrteční odpoledne  si budete moci zatančit na nám. Dr. Edvarda  Beneše  POSTUPOVOU MAZURKU a možná padne i světový rekord  v počtu tanečníků mazurku. Přijďte si zatančit!

12.30 Aries- bubenická show

13.00 Kairos -  směs tanců

13.30 Rachot band- Jedličkův ústav Liberec

14.00 WINGS- ukázka tanců 19.století

14.30A styl- street dance

15.00 Balet F.X. Šaldy- historie baletu

15.30 Maxi Dance na Maxi Turbulenc- country tance  Centrum služeb Liberec

15.40 Daymont- ukázky country tanců

16.00 GUINNESSŮV REKORD V POSTUPOVÉ  MAZURCE!!!

16.15 Česká beseda- tradiční tanec seniorek

16.40 Matylda a Tylda- pěvecký sbor seniorů

Přítomni budou i hráči Slovanu Liberec!!!

PÁTEK 15.11.2013 -  KLUB VLAK Harcov, vstupné 100 Kč, studenti 80 Kč

A v pátek si přijdou na své příznivci rocku.

Večer si budete moci zařádit na nejrůznější kapely v klubu VLAK

Těšit se můžete na:

18.00 LESYHO WOHEŇ