ať víme, jak to na našem webu žije?

Hejtman Libereckého kraje jednal ve španělské autonomii Navarra o spolupráci

31. 03. 2003
[id:1416|autor:Futerová Linda|email:linda.futerova@kraj-lbc.info|telefon:485 226 302|mobil:724 030 320|aktualizace:]

Hejtman Libereckého kraje Pavel Pavlík se vrátil z pětidenní pracovní návštěvy ze španělské autonomie Navarra. Cílem této návštěvy bylo zahájení oficiální spolupráce mezi oběma regiony, která má být zaměřená především na zkušenosti z oblasti čerpání finančních prostředků ze strukturálních fondů Evropské unie. Prozatím, k žádné oficiální dohodě mezi oběma regiony nedošlo. Předseda vlády Navarra Miguel Sanz Sesma se omluvil a společných jednání se  neúčastnil  vzhledem k náhlým politickým událostem, které nastaly těsně před  příjezdem hejtmana Pavla Pavlíka. Ten se tak na pracovních jednáních, doprovázen velvyslancem ČR ve Španělsku PhDr. Martinem Povejšilem, sešel se členem vlády Franciscem Iribarrenem Fentanesem, který má na starosti ekonomii a finance, ředitelem resortu pro hospodářství a evropské záležitosti José Ángelem Zubiaurem, dalšími významnými představiteli navarrské vlády a řediteli veřejných firem, aby jednali o dalších krocích vzájemné spolupráce. „I když jsem se nemohl sejít přímo s předsedou místní vlády, podařilo se dojednat zajímavé skutečnosti. Pro krajské zastupitele, ale i zaměstnance našeho úřadu se ve spolupráci s navarrskou vládou uspořádá seminář, kde budou presentovány praktické zkušenosti s čerpáním finančních prostředků ze strukturálních fondů EU a předání zkušeností s programem NATURA  2000 -  s programem, který se zabývá  životním  prostředím.  Další spolupráce by mohla být zaměřena na projekt Interreg III – C, který je určen jen  pro horské regiony a jejich specifika, řekl hejtman Pavel Pavlík a doplnil, že další setkání představitelů obou regionů se uskuteční na podzim tohoto roku v Libereckém kraji.